На Сихові встановили установку, яка запобігатиме поширенню смороду у Львові

11:01, 18 грудня 2015

На каналізаційній насосній станції №4 (КНС-4), що обслуговує Сихівський масив у Львові, встановили станцію дозування хімреагентів «Феррокс», які перешкоджатимуть утворенню сірководню, а відтак і поширенню смороду в районі.

Як повідомили у «Львівводоканалі», передає прес-служба ЛМР, за кошти міського фонду охорони навколишнього природного середовища було проведено наукові та лабораторні дослідження в місті. Відтак встановили пряму залежність утворення неприємного запаху від концентрації органіки в каналізаційних стоках, температури стоків і повітря, а також тривалості їх транспортування напірними колекторами в міську каналізацію.

Одним з місць із значним перевищенням вмісту сірководню є перехрестя просп. Червоної Калини – вул. Угорська, де в каналізаційну мережу надходять каналізаційні стоки з двох каналізаційних насосних станцій (КНС-4 та КНС-5), що обслуговують Сихівський житловий масив.

«Довжина цього напірного колектора 3 км, і це – характерне місце утворення та накопичення неприємного запаху. Ми запозичили досвід польських колег і влаштували установки з дозування хімреагентів, які перешкоджатимуть біологічному розпаду органічних забруднень та виділенню сірководню в атмосферу. Аналогічна технологія успішно впроваджена у Вроцлаві, де у 2005 році збудовано 8 станцій дозування хімреагентів», – зазначили у «Львівводоканалі».

Попередні дослідження з експериментальним дозуванням хімреагенту «Феррокс» на КНС-4 та КНС-5 засвідчили його високу ефективність: зменшення вмісту H2S (сірководню) від 70 до 7 ppm (допустиме 30 ppm).

Згідно з експертним висновком, загальна вартість будівництва двох станцій дозування становить 3,065 млн грн. У 2015 році для будівництва станції дозування на КНС-4 з екологічного фонду Львівської міської ради виділено 1,9 млн грн.