На «Сніданку довіри» львів’яни обмінялися сімейними рецептами

13 серпня

Цієї неділі львів’яни частувалися ранковою трапезою під відкритим небом. На вулицю Вірменську свої сніданки принесли власники закладів, поети, громадські діячі, журналісти та просто містяни. За розмовою ділились враженнями та спільними ідеями на майбутнє.

У комфортному темпі і без поспіху львів’яни долучаються до спільного сніданку.

«На Facebook мені нагадали мої друзі-львів’яни. Самі запрошували приходити, бо хотіли побачити тут крапельку карадиніс - Чорного моря, в серці Львова», – розповів Амет Длявер огли Бекір, який прийшов на сніданок.

Сім’я кримських татар на сніданок до кави та чаю приготувала традиційний десерт – чак-чак. Він, як каже господиня, робиться дуже просто.

«Яйця, борошно і все – без води. Ми робимо таке твердіше тісто, потім воно трошечки повинно постояти, дійти, так би мовити. І потім ми розкатуємо тонкий лист тіста і починаємо різати і смажимо з медом», – поділилась рецептом чак-чаку Діляра Ханум.

Пригощають паляничкою родом із Туреччини. Готують ґьозлеме одразу на місці.

«Тут найтрадиційніше шпинат і бринза або фета, а оскільки ми живемо не в Туреччині, а у Львові, то я даю бринзу. Це розкачується просте тісто дріжджове, без яєць, вода, сіль, цукор, дріжджі і олія», – розповів президент Львівського кулінарного клубу Костянтин Ковалишин.

Тим часом на столах теж не порожньо. Львів’яни снідають сирниками, різноманітними пирогами та фруктами. Спільні сніданки – це європейська практика, коли не домовляючись люди виносять столи на вулицю і разом снідають або вечеряють. «Сніданок Довіри» у Львові – одна із промочастин Бієнале довіри, яке відбудеться 19-21 жовтня.

«Буде просто обговорюватися на такому високому рівні тема базової людської цінності ‒ довіри. Ми будемо показувати це якимись мистецькими практиками, говорити про це науковими термінами, тезами з різними людьми зі світу», – сказала співорганізаторка «Сніданку довіри» Ляна Мицько.

«Сніданок довіри», за словами організаторів, у місті буде ще не раз.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
РАГУlive. Випуск за 21 вересня
На Тернопільщині понад 250 людей отруїлися після обробки полів хімікатами
«Ми з вами віримо, що прокурор не отримує зарплату від криміналітету?»
Помер колишній прем'єр-міністр України Віталій Масол
Львівська мерія дозволила інспекторам штрафувати порушників паркування по фото
Петро Порошенко подав позов проти ВВС за наклеп
До Львова прибули перші безкоштовні бейбі-бокси
СБУ затримала організатора постачання військового обладнання до Росії
Синоптики прогнозують значне похолодання на заході України
У Львові назвали найкращі книги 25 Book Forum