У понеділок, 17 липня, Львівське комунальне підприємство «Львіватодор» відкрило тендерні пропозиції на впровадження електронного квитка у Львові. На тендер надіслали документи 17 компаній з України, Європи, Ізраїлю, Туреччини та Кореї. Крім того, 18-а компанія не встигла подати паперові документи, тож її заявку розглянуть пізніше.
На тендер подалися компанії R&G (Польща), Korea Smart Card (Корея), Miratech Group (Швеція), Trapeze (Швейцарія), консорціум компаній AEP та Swarco (Італія-Австрія), Radcom (Румунія), Symbotech (Ізраїль), консорціум компаній Benish та ORT (Україна-Ізраїль), консорціум компаній Lotte та KT (Корея), BMS Teknologija (Латвія), Riclango (Естонія), консорціум компаній Kaptek та Belisim (Туреччина), Etra (Іспанія), консорціум компаній KentKart та Onur (Туреччина), Kapsch (Австрія), консорціум компаній LG CNS та Posco Daewoo (Корея), Mikroelektronica (Чехія). Не встигла надіслати паперові версії документів компанія Atron (Німеччина), тож її заявку тендерний комітет розгляне пізніше.
Наразі члени тендерного комітету лише перевірили наявність документів, а надалі під час етапу прекваліфікації перевіряють всю документацію. Після цього будуть ще два етапи тендеру – технічний і економічний. На технічному етапі оцінюватимуть технічні пропозиції і можуть відкинути кілька компаній, а на економічному виберуть компанію, ціна якої буде найпривабливішою.
Переможця тендеру планують обрати в грудні. Повноцінно запрацювати е-квиток має у 2018-2019 роках. Для цього в усьому громадському транспорті Львова встановлять валідатори для автоматизованої оплати за проїзд за допомогою спеціальних та банківських карток.
Загальна вартість проекту становить 11,2 млн євро, з яких 10 млн євро – кредит ЄБРР, 1,2 млн євро – кошти міського бюджету.
Нагадаємо, 18 травня Львівська міськрада ратифікувала укладений між «Львівавтодором» та ЄБРР 17 листопада 2016 кредитний договір, який передбачає надання Львову 10 млн євро на впровадження е-квитка. Крім того, депутати затвердили укладений 27 квітня 2017 року між Львівською міськрадою і ЄБРР договір гарантій відшкодування кредитів.
Також у Львові за допомогою онлайн-голосування обрали назву для е-квитка. Переможцем конкурсу стала назва «ЛеоКарт», а її автор отримав річний абонемент на всі види громадського транспорту.