На тендерах з ремонту і будівництва доріг вкрали 114 млн, – Пшонка

19:55, 31 січня 2013

На розширеному засіданні колегії Генпрокуратури щодо стану прокурорського нагляду за станом додержанням законодавства під час держзакупівель Державним агентством автомобільних доріг викликав занепокоєння генпрокурора Віктора Пшонки. Про це він заявив 31 січня на розширеному засіданні колегії Генпрокуратури, повідомляє прес-служба відомства.

За словами Пшонки, лише упродовж останніх двох років загальна сума коштів, виділених Держагентству автомобільних доріг, склала майже 38 мільярдів гривень. За вказаний період здійснено закупівель на  11 мільярдів гривень.

«А поза їх процедурами укладено договори на понад 4 мільярда гривень», – наголосив Пшонка.

Він зазначив, що проведеними у 2012 році органами прокуратури перевірками виявлено численні порушення при витраті бюджетних коштів, зокрема, зловживання з боку службових осіб підприємств та органів виконавчої влади.

«Реагуючи на такі факти, минулого року прокурори порушили 25 кримінальних справ, до дисциплінарної відповідальності притягнуто 76 службових осіб, з яких 22 – органів контролю», - сказав Пшонка.

За результати планової перевірки, яка була організована та проведена Генпрокуратурою, до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено 105 кримінальних правопорушень.

«Сума збитків, завданих цими правопорушеннями, становить майже 114 мільйонів гривень», - наголосив він.

За словами Віктора Пшонки, результати проведеної роботи центральним апаратом ГПУ показали суттєві проблеми у діяльності Міністерства інфраструктури та Державного агентства автомобільних доріг при реалізації державної політики у сфері дорожнього господарства та управління автомобільними дорогами.

Зокрема, територіальними підрозділами держагентства автодоріг закупівлі товарно-матеріальних цінностей та робіт здійснювалися без проведення конкурсних торгів. Для уникнення тендерних процедур Службами автомобільних доріг у регіонах безпідставно приймалися рішення про штучний поділ предметів закупівлі, вартість яких перевищує 100 тисяч гривень.

Крім цього, Пшонка зазначив, що випадки надання незаконних переваг під час здійснення державних закупівель набули поширення: порушувалися вимоги закону при застосуванні процедури закупівлі в одного учасника, до участі у закупівлі допускалися суб’єкти господарювання, тендерні пропозиції яких не відповідають умовам конкурсних торгів.

«Такі порушення виявлені більш ніж у двадцяти регіонах держави, а сума цих закупівель склала майже 170 мільйонів гривень», – сказав Генеральний прокурор.