На тендерну бюрократію до Євро-2012 треба витратити 1 млрд грн

17:13, 29 серпня 2007

"Питання тендерів набуває сьогодні надзвичайної загальнодержавної ваги, його б мали виносити на розгляд Ради національної безпеки. До Євро-2012 потрібно провести масу тендерів, а сьогодні вони нормально не відбуваються. Навіть на потреби цього року міста не можуть освоїти кошти, вони лежать на депозитах, адже на тендери не з’являються учасники. Чому? У 2005 році було змінено законодавство. Абсолютно нормальну ідею - проведення тендерів на конкурсних засадах - було нівельовано, її осідлали конкретні організації, щоб мати з цього зиск. Ми порахували, що для підготовки до Євро-2012 наші міста мають витратити на посередників 1 млрд грн, це ж ненормально", - заявив сьогодні, 29 серпня, ZAXID.NET експерт Асоціації міст України та громад з питань бюджету Юрій Ганущак під час прес-конференції "Напрацювання механізму одержання коштів з Державного бюджету для підготовки чемпіонату Євро-2012.

Свою позицію він аргументував: "Візьмемо хоча б Тендерну палату - формально громадську організацію, а насправді абсолютно комерційну структуру. Серед умов участі у тендерах є умова внесення фірми в річний каталог, це 5-12 тис. грн. Гроші беруться ні за що на багатьох рівнях. Крім цього, "розмножилися" так звані фірми-кілери, представники яких телефонують учасникам тендеру й погрожують: "Якщо ви нам не заплатити, ми вас затягаємо по судах зі звинуваченнями у непрозорості тендеру".

На думку Ю.Ганущака, якщо цієї проблеми на законодавчому рівні не вирішити, то підготовка до Євро-2012 не буде вкладатися у терміни. "Я реалістично дивлюся на це. Зміни тр6еба вносити уже", - заявив він.

Експерт також поінформував, що Асоціація міст України подала пропозиції щодо змін законодавства. "Пропозиції зводяться до наступного: справою має керувати державний орган рівня департаменту міністерства або державного комітету, й мають бути усунені усі посередники між замовником і виробником", - завершив він.