На території колишнього заводу телеграфної апаратури у Львові облаштують медичний центр

Збудовані вкінці 19 століття корпуси реконструюють

11:41, 10 травня 2019

У корпусах колишнього Львівського заводу телеграфної апаратури (ЛЗТА) на вул. Смаль-Стоцького неподалік ТРЦ «Скриня» збудують нову клініку «Медичного центру Святої Параскеви». Відповідне рішення під час засідання 10 травня погодив виконавчий комітет Львівської міської ради.

Проект облаштування клініки передбачає, що існуючі будівлі колишнього ЛЗТА реконструюють і добудують до них новий корпус. Окрім того, для пацієнтів лікарні створять підземний паркінг.

Візуалізація приватного медичного центру, який облаштують на території колишнього ЛЗТА

У клініці, зокрема, планують облаштувати такі відділення: лапароскопічна гінекологія та урологія, акушерство, отоларингологія, ендоскопія, проктологія, мамологія та сучасна CAT-лабораторія. Орім того, у лікарні створять стаціонар на 30 ліжок та облаштують хірургічне відділення.

У більш далекій перспективі у лікарні планують облаштувати пологове відділення.

Нагадаємо, у Львові наразі є три відділення приватної лікарні «Медичний центр Святої Параскеви»: на вул. Червоної Калини, 64, вул. Кульпарківській, 135 та вул. Заводській, 7.

Додамо, що сьогодні територію колишнього заводу телеграфної апаратури активно розбудовують. Зокрема, тут уже збудували кілька корпусів бізнес-кварталу «Бізнес-сіті Технопарк», який належить бізнесмену та голові наглядової ради «Концерну Галнафтогаз» Віталію Антонову.

Довідка

Будівлі з профільної цегли, у яких розміщувався ЛЗТА, збудували ще вкінці 19 століття. Меценат Анатолій Білінський викупив територію кварталу у районі вул. Смаль-Стоцького, вул. Федьковича та вул. Героїв УПА для облаштування закладу для невиліковно хворих людей – хоспісу. Зведенням найстарших будівель хоспісу займалася фірма Івана Левинського. Після Другої світової війни будівлі закладу перестали використовувати у медичних потребах. Натомість сюди перевезли завод телеграфної апаратури (ЛЗТА) з Саратова. Після розпаду Радянського Союзу будівлі заводу почали занепадати, а згодом їх викупили власники «Медичного центру Святої Параскеви».