На території наукового інституту у Львові планують збудувати житловий комплекс

Біля Податкової на вул. Стрийській та УКУ з'явиться нове житло

29 серпня

На території Інституту регіональних досліджень ім. М. І. Долішнього Національної академії наук України на вул. Козельницькій неподалік від Стрийського парку у Львові планують збудувати житловий комплекс. Частину квартир у новобудові отримають науковці НАН України. Про це ZAXID.NET повідомив директор інституту Василь Кравців, який уже отримав дозвіл на розробку детального плану території.

Голова ЛОДА Олег Синютка надав Інституту регіональних досліджень ім. М. І. Долішнього Національної академії Наук дозвіл на розробку детального плану території на ділянці площею 3,3 га на вул. Козельницькій, 4 для встановлення меж земельної ділянки. Відповідне розпорядження Олег Синютка підписав 27 серпня.

Йдеться про земельну ділянку на вул. Козельницькій, що розташована позаду будинку Державної фіскальної служби у Львівській області та біля Українського католицького університету. Ця ділянка є у державній власності і на ній розташований будинок, у якому функціонують три інститути НАН України.

Ділянка на вул. Козельницькій, 4 (клікніть для збільшення)

Як пояснив ZAXID.NET директор Інституту регіональних досліджень ім. М. І. Долішнього НАН України Василь Кравців, після оформлення всіх документів на землю він планує віддати її забудовнику. Згодом частину квартир отримають науковці НАН України.

«Інститут має акт на право постійного землекористування цією земельною ділянкою площею 3,26 га, на якій 0,9 га займає наша будівля. Це дає нам право відновити межі цієї ділянки, щоб на неї ніхто не міг зазіхнути, і потім розпоряджатись нею так, як ми будемо вважати за потрібне, при цьому дотримуючись норм містобудівного законодавства, – сказав ZAXID.NET Василь Кравців. – Як господарник я не можу дозволити собі залишити цю ділянку в такому стані. Навіщо така земля має пропадати? Я домовлюсь із забудовником, який зведе тут житловий комплекс і кілька квартир віддасть інституту».

Про поверховість і розміри майбутнього житлового комплексу, за словами Василя Кравціва, наразі говорити рано. Він також відмовився говорити про те, якій саме з львівських будівельних компаній має намір запропонувати цей проект.

Приміщення на вул. Козельницькій, 4 у Львові, у якому функціонують три інститути НАН України (фото ZAXID.NET)

Додамо, що у будинку на вул. Козельницькій, 4 у Львові розташовані три установи Національної академії наук України: Інститут регіональних досліджень ім. М. І. Долішнього, Інститут екології Карпат та Інститут українознавства ім. І. П. Крип’якевича.

Інститут регіональних досліджень ім. Долішнього НАН України був заснований у 1994 році на базі Львівського відділення Інституту економіки НАН України. Він є головною науковою структурою України, яка досліджує проблеми регіональної політики та транскордонного співробітництва.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
Головні новини Львова за 18 вересня
ЄСПЛ зобов'язав владу утриматися від доступу до будь-яких даних з телефону Наталії Седлецької
Як Ленін українізовував Крим
РАГУlive. Випуск за 18 вересня
Верховна Рада висунула Олега Сенцова на Нобелівську премію миру
«Вибачся. Скажи, що ти ідіот»
Україна домовилася з МВФ про підвищення цін на газ
У 225 мешканців Львівщини діагностували хворобу Лайма
Суд арештував майно майора Миколи Мельниченка і дозволив його затримати
Луценко вніс до ВР подання про зняття недоторканності з трьох нардепів