19-23 серпня поблизу водоспаду Джурин (с. Нирків Тернопільської області) відбудеться пластовий з’їзд "Джемборі"у таборових умовах з нагоди 20-річчя відновлення Пласту в Україні. Про це ZAXID.NET повідомили у прес-службі Львівської міської ради.
Друге Всеукраїнське Джемборі має на меті поєднати відзначення важливої події в історії Пласту з насиченою пізнавальною та виховною програмою. Окрім того, це чудова можливість познайомити між собою членів Пласту та гостей Джемборі з України та з-за кордону.
Участь у святкуванні візьмуть приблизно 1200 осіб. З них 450 - це учасники пластових таборів, які проводили у серпні. Захід відвідають пластуни з Естонії та США, а також скаути з Алжиру, Грузії та Польщі.
Програма заходу поділена на кілька напрямів: соціальний, під час якого буде організовано прибирання навколишньої території, зокрема території Червоногородського замку, а також облаштування її дерев’яними смітниками; рятувальний, під час якого МНС та медики проводитимуть навчання та рольові ігри з рятівництва; водний напрям включатиме сплави на байдарках та катамаранах; під час летунського напряму всі охочі матимуть змогу політати на парапланах; на спортивному та ігровому напрямах учасники братимуть участь у велозмаганнях, стрільбі з лука, долатимуть смугу перешкод. А свої творчі здібності пластуни матимуть змогу проявити на активітетах мистецького напряму, де вони вчитимуться танцювати, робитимуть ляльки-мотанки, вчитимуться робити маски та розмальовуватимуть пляшки візерунками.
Кожен день завершуватиметься святковим дійством. Усіх учасників очікують театральні вистави, ватри, виступи пластових гуртів, вечірки під відкритим небом та інші феєричні шоу.
Джемборі - традиційний скаутський злет в таборових умовах. Вперше міжнародне скаутське Джемборі відбулось 1920 року у Великій Британії. З того часу світові Джемборі проводяться постійно кожні чотири роки - останнє Джемборі 2007 року з нагоди сторіччя скаутського руху відбувалось у Великій Британії. Перше Всеукраїнське пластове Джемборі відбулось 1996 року поблизу Невицького замку на Закарпатті. Окрім пластунів, з України, Польщі, США, Канади, Німеччини, на ньому були присутні гості з інших скаутських організацій України, Польщі та Швеції.