Заходи щодо боротьби з борщівником Сосновського на території Тернопільської області затвердив голова облдержадміністрації Юрій Чижмарь, - повідомили ZAXID.NET в прес-службі Тернопільської ОДА.
Актуальність цього питання пов’язана з тим, що ця рослин, яка росте на берегах потічків та річок, узбіччях доріг, деградованих пасовищах, багата на фотоактивні сполуки, тому навіть одноразове торкання до борщівника призводить до опіків. Через 1-2 дні пошкоджена поверхня тіла досягає декількох сантиметрів, важко гоїться, загострює появу інших шкірних захворювань.
Для боротьби із цією багаторічною рослиною планується передбачити в обласному та районних, місцевих бюджетах на 2010 - 2012 роки кошти для закупівлі гербіцидів.
Обласній санітарно-епідеміологічній станції доручено постійно проводити роз'яснювальну роботу через засоби масової інформації про важливість боротьби із борщівником Сосновського.
Службі автомобільних доріг у області, управлінню агропромислового розвитку ОДА, облуправлінню лісового та мисливського господарства рекомендовано вжити заходів щодо ліквідації борщівника на узбіччях, відомчих смугах автомобільних та залізничних шляхів, польових доріг, на сільськогосподарських угіддях, в лісосмугах, в державних лісах і агролісах, лісомисливських і лісових дослідних ділянках.
Борщівник Сосновського (Heracleum sosnowskyi Manden.) — багаторічна рослина родини Apiaceae, до 3-5 метрів висоти, товщина стебла - до 10 сантиметрів.
Оскільки борщівник є небезпечним видом, то необхідно систематично проводити заходи по перешкоджанню його поширення: випас — молоді листки рослини поїдають вівці та корови; систематичне косіння; зрізування товстих коренів на глибині 8-12 сантиметрів, що забезпечує знищення рослини.
Найефективніший засіб захисту — хімічний, який потрібно використовувати навесні на початку вегетаційного періоду.