У селі Котюжини на Тернопільщині церковна громада села перейшла під юрисдикцію Української православної церкви Київського патріархату та відмовилась від служіння священиків, що представляють Московський патріархат. Про це повідомляє місцевий портал «Тернополяни».
Як стверджує видання, селяни звернулися до настоятеля храму на честь первомученика Стефана із проханням більше не відправляти там богослужіння, адже проповіді старослов'янською мовою їх не влаштовують. Згодом люди організували голосування, яким вирішили перейти громадою до УПЦ КП та запросили нового священика.
У день першого богослужіння під новою юрисдикцією, 12 лютого, селяни викликали представників місцевого осередку «Правого сектору» та поліцію, аби запобігти конфлікту з прихильниками Московського патріархату.
Церковна громада села Котюжини в Тернопільській області вирішила перейти під юрисдикцію УП КП
Наразі ініціативна група мешканців Котюжин готують документи для юридичного переоформлення релігійної громади.
Колишній настоятель з УПЦ МП, який до переходу громади багато років проводив служіння у храмі, разом із частиною вірних, які не поділяють релігійних поглядів решти селян, написали заяву у поліцію про те, що в селі «захопили» церкву. На сайті Української православної церкви Московського патріархату дії селян називають «рейдерським захопленням».
До слова, створення Єдиної помісної православної церкви підтримують понад 44% православних українців, проти висловилися 25%. Про це свідчать результати соціологічного дослідження «Центру Разумкова».
«44,3% українців, які вважають себе православними, підтримують необхідність створення в Україні Єдиної помісної православної церкви, незалежної від інших церковних центрів за межами України», - зазначається у матеріалах дослідження.
За даними соціологів, 25% православних українців не підтримують цю ідею, а 30,7% ще не визначились. Згідно з результатами опитування 46,2% українців, які відносять себе до православних, підтримують звернення Верховної Ради до Вселенського патріарха Варфоломія із проханням надати автокефалію (незалежність) Православній церкві в Україні. Натомість 18,5% православних не підтримують, а 35,3% сказали, що їм важко відповісти.