У 2011-му році виповнюється 70 років від смерті, а в 2012-му – 140 років від дня народження визначного українського письменника, вченого та громадського діяча, уродженця Тернопільщини Богдана Лепкого.
Цими днями представники громадських організацій та державних установ звернулися з листом на адресу голів облдержадміністрації та обласної ради щодо видання розпорядження про оголошення 2011–2012 років Роком Богдана Лепкого на Тернопільщині й запропонували перелік заходів, які необхідно здійснити у нашому краї. Зокрема, впорядкувати пам’ятні місця, пов’язані з життям та діяльністю Богдана Лепкого, вручити Всеукраїнську премію ім. Братів Богдана та Левка Лепких, провести міжнародну науково-практичну конференцію «Богдан Лепкий та світова культура» й за її матеріалами видати збірник, видрукувати книгу лауреата Шевченківської і Братів Лепких премій Романа Лубківського «Син Золотого Поділля», каталог книжкових знаків «Журавлі повертаються додому», в бібліотеках, музеях і архіві підготувати книжково-документальні тематичні виставки, у Тернопільському академічному обласному театрі актора і ляльки здійснити постановку вистави за мотивами казок Богдана Лепкого (інсценізація Б. Мельничука), видати спецвипуски літературно-мистецьких газет «Русалка Дністрова» та «Жайвір», присвячені Б. Лепкому, організувати фестиваль Стрілецької пісні та ін.
Також доречно, на думку ініціаторів звернутися до голів Івано-Франківських облдержадміністрації та обласної ради про оголошення Року Богдана Лепкого і на теренах сусідньої області, з якою теж пов’язане його життя.
Як повідомив ZAXID.NET голова обласного товариства «Меморіал» ім. В. Стуса Богдан Хаварівський, підготовка до відзначення цих дат вже розпочалася. Так, у Тернополі на вулиці Богдана Лепкого днями було відкрито стелу письменникові. У червні 2010 року Івано-Франківський академічний обласний театр ляльок ім. М. Підгірянки поставив інсценізацію заслуженого діяча мистецтв України Богдана Мельничука «Казка про Ксеню і дванадцять місяців» за однойменним твором Б. Лепкого. Побачила світ книга Михайла Ониськіва і Віктора Уніята «Сподвижники поля духовного» (про лауреатів Всеукраїнської премії імені Братів Богдана та Левка Лепких). У Бережанському музеї Богдана Лепкого відбувся семінар, присвячений 15-річчю закладу і творчості Б. Лепкого, а тернопільський науковець Надія Білик підготовила до друку 2-й том неопублікованих за радянської влади творів Богдана Лепкого. Тобто вже нинішнього року створено значну базу для того, щоб відзначити згадані дати на високому державному рівні.