На Тернопільщині відновлює роботу Зарубинський спиртовий завод. У його реорганізацію держава вклала понад 20 мільйонів гривень. Про це під час наради щодо основних проблемних питань роботи спиртових заводів області у 2010/2011 маркетинговому році заявив голова Тернопільської ОДА Михайло Цимбалюк.
Як повідомили ZAXID.NET у прес-службі Тернопільської ОДА, під час наради мова йшла про актуальні питання роботи спиртових заводів області, про можливі обсяги реалізації цукровими заводами меляси на спиртові заводи області, про фінансування закупівлі сировини концерном «Укрспирт» спиртових заводів Тернопільської області, їх кредитування комерційними банками та надходження після реорганізації податкових відрахувань до бюджетів всіх рівнів. Йшлося також і про проблемні питання прийому і переробки кукурудзи підвищеної вологості, перспективи роботи Новосілківського спиртового заводу.
Кажучи про стан спиртової галузі краю, Михайло Цимбалюк повідомив, що держава вже вклала понад 20 мільйонів гривень у відновлення роботи Зарубинського спиртового заводу: «Ми днями очікуємо його пуску. Завозимо сировину. Працює ще кілька спиртових заводів, або ж ідуть регламентно-підготовчі роботи. Нинішня нарада має дати відповіді щодо заготівлі сирої кукурудзи та меляси. Маємо відкриту кредитну лінію в двох банках, де кредитна ставка становить 17%. Кредитування дає можливість нормально працювати переробникам», - зазначив Михайло Цимбалюк.
На думку голови ОДА, сьогодні потрібно підняти ефективність роботи спиртової галузі. «Ми бачимо, в якому стані спиртові заводи. Виняток хіба що становить Марилівка. Все ж інше – це здебільшого неефективні котли 20-літньої давності, великі затрати енергії, невикористані території, громіздкі будівлі, яким також повністю немає застосування. Тобто той варіант, в якому працювали спиртзаводи, не є ефективним», - вважає Михайло Цимбалюк.
Він також зазначив, що держава проводить реорганізацію спиртової галузі загалом у країні, взявши на себе багато тих проектів, які раніше вирішував кожен конкретний директор спиртзаводу: «Там де був ефективний власник, там був результат, а де неефективний, як у Зарубинцях чи Бучачі, – там доведене до банкрутства саме підприємство. Зараз роль власника бере на себе держава».