На Трипільській ТЕС вугілля залишилось на два тижні

Трипільська ТЕС живить Київ та область, а також Житомирщину, Черкащину та Чернігівщину

12:29, 16 лютого 2017

Станом на 15 лютого запаси вугільної продукції на Трипільській ТЕС становлять 86 тис. тонн. При роботі електростанції із увімкненими двома блоками та температурою повітря до – 10 градусів, цього обсягу вугілля вистачить на 14 діб роботи. Про це повідомив в. о. голови ПАТ «Центренерго» Олег Коземко, передає LB.ua.

За його словами, така ситуація зумовлена блокадою і припиненням поставок вугільної продукції, що призвело до критичного залишку вугілля на складі Трипільської ТЕС.

Тому, за словами Олега Коземка, з метою збільшення термінів роботи електростанції було прийнято рішення про запровадження економного режиму роботи Трипільської ТЕС в одноблочному однокорпусному режимі.

«З кожним днем вугілля антрацитної групи стає все менше і менше. Наразі економічно правильно перейти, як сказав міністр енергетики Ігор Насалик, у ручний режим, щоб забезпечити на якомога довший період роботу електростанцій, що працюють на цій групі вугілля», – повідомив Коземко.

За його інформацією, сьогодні на Трипільській ТЕС є 84 тис. тонн вугільної продукції і при роботі в економному режимі споживається 6 тис. тонн на добу.

«Якщо не буде зупинена блокада, тоді доведеться вводити графік аварійних обмежень, потім графік аварійних відключень. У будь-якому випадку сильно відчуватимуть споживачі. Якщо не буде поставок вугільної продукції, ми, на жаль, до цього прийдемо», – зазначив він.

Як зазначає, видання Трипільська ТЕС – одне з найпотужніших енергогенеруючих підприємств Київського регіону, завданням якої є не тільки забезпечення стійкості напруги в електричних мережах міста Києва та Київської області, а й стабільне електропостачання Житомирської, Чернігівської та Черкаської областей.

Нагадаємо, в рамках вжиття тимчасових надзвичайних заходів в енергетиці головам ОДА спільно з обленерго та промисловими підприємствами доручено розробити план-графіки для зменшення енергоспоживання у пікові години навантажень. На виконання протоколу засідання антикризового енергетичного штабу (яке відбулось 13 лютого), найбільші промислові області - Дніпропетровська, Київська, Полтавська, Сумська, Харківська, Чернігівська вже провели штаби з надзвичайних техногенних ситуацій для перегляду погодинних графіків навантажень підприємств та генеруючих потужностей.