На ТВі показали спецвипуски про канал і "темне минуле" Альтмана

22:10, 30 квітня 2013

На ТВі вийшов спецвипуск програм "Тендер-news" і "Знак оклику", присвячений розслідуванню останніх подій на каналі.

На початку програми ведуча Наталя Седлецька повідомила про звільнення 31 журналіста з каналу.

У своєму розслідуванні журналісти розповіли історію створення каналу Кагаловським і Гусинським, про їхню суперечку, "розмиття" долі Гусинського Кагаловським, а також про роль у цьому процесі Миколи Княжицького, пише Українська правда.

Також журналісти висвітили позиції всіх сторін конфлікту і показали хронологію подій, що відбувалися на каналі протягом останнього тижня.

Журналісти підкреслили, що, попри численні прохання до "нових власників", вони досі не отримали "ключового документу" – довіреності від кіпрської фірми "Вілкокс", на основі якої "новий власник" Олександр Альтман нібито отримав контроль над ТВі.

При цьому вони отримали офіційну відповідь від "Вілкокс", в якій підкреслено, що ніхто з її представників не надавав довіреності Альтману.

У листі також сказано, що єдиним власником "Вілкокс" залишається Кагаловський.

Також у сюжеті процитували директора "Вілкокс" Ортодоксію Нікію, яка заявила, що не надавала Альтману жодної довіреності.

"Наразі немає жодних доказів причетності Альтмана до ТВі, окрім його заяви у листі до Кагаловського про перерахування 300 тисяч євро компанії Tompkins, яка є власником "Інтерпрофіту", що входить до структури каналу, а також спогадів Миколи Княжицького, що саме Альтман колись знайомив його з Гусинським і Кагаловським", - зазначили журналісти.

Крім того, вони поставили під сумнів наявність інвестицій у нового "інвестора" Альтмана.

Зокрема, журналісти отримали дані судових реєстрів США, згідно з якими Альтман є боржником на значні суми за споживчими кредитами.

"До цього Альтман кілька разів перебував на межі банкрутства, і обидва рази за споживчими боргами", - зазначили журналісти, навівши факти з судових реєстрів.

Крім того, як виявилося його ім’я фігурувало у звинуваченні Окружного суду США у Південному окрузі Нью-Йорка, його звинувачували у маніпуляціях довкола розробки комерційного софта на суму у 590 тисяч доларів.

"Заявники позову стверджували, що Альтман створив фіктивні фірми у США та Британії, які існували лише на папері. А насправді всі роботи щодо написання програмного забезпечення виконували українські програмісти. Зрештою, сторони уклали мирову угоду", - сказано у сюжеті.

Наприкінці програми ведучий Денис Бігус зазначив, що автори програми "свідомо уникли тези про продаж або не продаж каналу", бо це не було предметом їхнього розслідування.

"Головне – ми не маємо жодних підстав стверджувати, що все, що відбувалося тут останній тиждень, має хоч найменші ознаки законності", - зазначив ведучий.

Нагадаємо, 23 квітня гендиректор ТВі Наталія Катеринчук заявила про рейдерську атаку на телеканал. Однак у міліції заявили, що не отримували заяви про рейдерство на ТВі.

Цього ж таки дня на сайті ТВі було розміщене повідомлення про те, що новим генеральним директором телеканалу ТВі став Артем Шевченко, а новим інвестором каналу став відомий американський бізнесмен Олександр Альтман. Також на сайті каналу подано копії документів на підтвердження цієї інформації.

Власник телеканалу ТВі Костянтин Кагаловський на прес-конференції 23 квітня повідомив, що не бачив жодних документів про зміну власника телеканалу і за захопленням телеканалу стоять дрібні шахраї.

Екс-гендиректор ТВi, народний депутат Микола Княжицький зазначив, що директор ТОВ «Медiа Iнфо» Олег Радченко мав право призначити генеральним директором телеканалу ТВi Артема Шевченка замiсть Наталiї Катеринчук.

Згодом, з огляду на конфлікт між власниками каналу, колектив ТВі повідомив, що страйкуватиме до вирішення конфлікту.

Нове керівництво каналу назвало страйк журналістів ухилянням від виконання своїх посадових обов’язків. Зрештою 31 працівник каналу заявив про звільнення.