У 2013-му банківська система функціонуватиме на штучному диханні: продаж раніше придбаних ОВДП, дедалі більші обсяги рефінансування НБУ, невиплати за боргами тощо, - прогнозують автори спецпроекту «Світ у 2013».
Високі кредитні ставки на міжбанку – в певні періоди вони вже перевищили пікові значення у розпал минулої кризи – свідчать, що цих пожежних заходів буде недостатньо для подолання дефіциту коштів у системі.
Навіть те, що вперше після кризи банки отримали прибуток, який за 10 місяців 2012 року становив 3,8 млрд грн, не пом’якшує ситуації. У 2013-му в разі незмінності грошово-кредитної політики уряду та регулятора фінансовий голод у банківській системі лише зростатиме. Обсяги зовнішніх позик, які треба повертати, ще досить великі, а рефінансування НБУ не покриватиме потреб банків у грошах.
В умовах кризи ліквідності відсоткові ставки за кредитами залишатимуться дуже високими, вони позбавлять бажання брати їх навіть у тих небагатьох, хто в нинішніх умовах може бути в них зацікавлений, тож кредитування буде мінімальним. Цей процес може суттєво поглибити спад економіки, внаслідок чого збільшиться офіційне та приховане безробіття, погіршиться приплив депозитів та зросте кількість неповернутих кредитів.
Така ситуація в банківській системі негативно впливає на неолігархічний бізнес, - пише видання.
«Світ у 2013» — українська версія щорічного спецпроекту журналу The Economist: аналіз, прогнози на майбутній рік від впливових експертів, політиків і ділових людей.