На виборах до Тернопільської облради проходить 5 партій, - соцдослідження

09:10, 3 березня 2009

За даними Центру соціологічних досліджень і прогнозування (ЦСДП), до обласної ради потрапляють п’ять політичних сил - ВО "Свобода" (22,9%), БЮТ (18,6%), НУНС (6,1%), Блок УНП (5,6%) та Партія регіонів (3,4%). Такі дані оприлюднила Тернопільська газета "Вільне життя".

Соціологічні дослідження демонструють незворотню динаміку підтримки обласних виборів. З кожним тижнем кількість респондентів, непоінформованих про вибори, або негативно налаштованих щодо участі у голосуванні невпинно падає (динаміка близько 4-5% за тиждень). Фіксується активізація роботи в штабах НУНС та БЮТ, які до останнього сподівалися, що виборів вдасться уникнути.

"Намагання БЮТ та НУНС зірвати вибори до обласної ради, відсутність активної агітаційної передвиборчої роботи з боку БЮТ в першій половині виборчого процесу не могли не відобразитись на падінні їх підтримки населенням. Для БЮТ ситуація ускладнюється стрімким падінням особистого рейтингу Юлії Тимошенко.

На цьому фоні, застосувавши широкий спектр агітаційних засобів, мобілізувались “свободівці”. Кількість прихильників ВО "Свобода" порівняно з минулими тижнями зростає за рахунок респондентів із сіл та районних центрів. “Свобода” демонструє підтримку традиційних для наших країв цінностей, активно критикує владу, що не може не викликати симпатії виборців.

На думку соціологів, „вибори у Тернопільській області мають серйозний вплив на ситуацію в державі в цілому. ЦСДП прогнозує зміну всієї електоральної карти України внаслідок перемоги "Свободи" у виборах на Тернопільщині. Це буде сигналом для виборців, розчарованих у партіях, які, після тривалої участі у владі не можуть запропонувати ефективного виходу з політичної та економічної кризи. “Свобода” має шанси позиціонуватись, як “права” альтернатива для сучасного політичного розподілу в країні”.

Опитування проводилось 20-22 лютого в усіх районах Тернопільської області. Вибірка з урахуванням квот за віком, статтю, місцем проживання склала 1 049 респондентів. Статистична похибка - 3,07%.