На вибори в Україну можуть приїхати іноземні екзит-поли

20:35, 11 вересня 2012

За ходом парламентських виборів в Україні будуть стежити не тільки міжнародні спостерігачі, а й, можливо, представники європейських екзит-полів. Про готовність влади запросити на українські вибори закордонні соціологічні компанії в інтерв'ю польському виданню Gazeta Wyborcza заявив перший віце-прем'єр-міністр України Валерій Хорошковський.

Українська влада готова запросити на українські вибори не тільки іноземних спостерігачів, але і закордонні соціологічні компанії для проведення екзит-полів з метою продемонструвати світу демократичний перебіг виборів.», пише Дело, посилаючись на видання Gazeta Wyborcza.

"Ми (українська влада. - ред.) Запросили для моніторингу передвиборної кампанії спостерігачів з усього світу ... Ми готові також запросити авторитетні соціологічні фірми з Європи та США для проведення екзит-полів у день виборів, щоб потім не було сумнівів щодо підрахунку голосів і остаточних результатів ", - зазначив Хорошковський.

Він назвав також в інтерв'ю польському виданню оптимістичний і песимістичний, на його думку, сценарії розвитку подій для України. Перший з них полягає в утриманні влади нинішнім керівництвом України, а Європа визнає зусилля керівництва країни щодо проведення демократичних виборів. Зате песимістичний сценарій, на думку Хорошковського, полягає в тому, що "на підставі провокацій і надання переваги опозиції відносини України з ЄС будуть заморожені на політичному чи навіть економічному рівнях".

"Однак у часи кризи це було б небезпечним (кроком. - ред.). Замість того щоб ображатися, ми повинні в ці складні часи синхронізувати годинник у всіх сферах", - резюмував Хорошковський.

Нагадаємо, вчора, 10 вересня, в Україні розпочала  роботу Міжнародна місія спостерігачів Бюро демократичних інститутів та прав людини ОБСЄ на виборах народних депутатів України  . Європейський парламент направить в Україну 15 парламентаріїв для спостереження за виборами. Своїх спостерігачів надішле Іспанія. А Канада обіцяє на вибори в Україну скерувати майже півсотні спостерігачів.

Додамо, вибори до Верховної Ради України відбудуться 28 жовтня 2012 року за змішаною пропорційно-мажоритарною системою: 225 депутатів обираються за списками політичних партій (бар'єр для проходження в Раду - 5%), ще 225 - в мажоритарних округах. Відповідні зміни до закону про вибори народних депутатів прийняла ВРУ 17 листопада 2011 року. «За» закон, розроблений спеціальною комісією Верховної Ради, проголосували 366 депутатів.

30 липня в Україні стартувала передвиборча кампанія виборів Верховної Ради.

Додамо, що ЦВК зареєструвала 87 політичних партій для участі у виборах (кандидатів 2 643). Окрім цього, ЦВК зареєструвала 2 641 особу-кандидата в депутати Верховної Ради по мажоритарних округах.