Вранці на площу перед собором Святого Юра зійшовся натовп прочан. Тож ранкову Службу Божу співало кілька тисяч людей. У церкві було ніде ступити, та люди були готові витримати тисняву, пройти через металошукачі і навіть змокнути під дощем – все заради людини, яку вважають українським Мойсеєм.
«Наш Мойсей, наш Месія. Наша церква була в підпіллі, і він це передбачив, і знав, що вона вийде. Для мене це велика свята людина, пастор роду, який робив для моєї родини багато чого зокрема. Я думаю, що пам’ятати Шептицького треба», – додає прочанка Галина.
Подивитись на монумент приїхали навіть з Іспанії.
«Я не могла не вшанувати такого видатного Патріарха, це дуже важлива постать – Митрополит Шептицький», – розповідає прочанка з Іспанії Ракель.
За дійством пильно стежили міліціонери, бійці Нацгвардії і невидимі спецпризначенці. Охорони було навіть більше, ніж зазвичай, адже відкривати пам'ятник приїхав сам Президент з дружиною.
«В народі кажуть, кожна добра справа починаєтсья з дощу. Сьогодні і ми з вами відновлюємо історичну справедливість, і нарешті відкриваємо монумент Шептицькому у Львові. Та найкращий пам’ятник Владиці – сама незалежна Україна, яка крокує до незалежних народів», - сказав у своїй промові Президент України Петро Порошенко.
Про пам’ятник із захопленням говорив глава УГКЦ Блаженніший Святослав (Шевчук).
«Ми не бачимо перед собою загального князя церкви в розішних архієрейських шатах, ми бачимо бідного монаха, підперезаного шкіряним ременем чистоти поступу і убогості», – зазначив глава УГКЦ.
Встановленню пам’ятника передувала палка дискусія. З березня активісти боролися проти реконструкції площі та вирубування дерев у сусідньому сквері. Суперечки викликала і вартість робіт – її вважають надто великою в часи економічної кризи та війни. І хоч відкриття минуло спокійно, активісти обіцяють і далі відстоювати своє бачення Шептицького в суді.