Протягом двох днів, 9 та 10 червня, у межах святкувань до Євро-2012 у Львові на території Музею народної архітектури і побуту (Шевченківський гай) проходитиме Міжнародний родинний етно-фестиваль «Козацька варта».
Як повідомили організатори, «Козацька варта» - міжнародний фестиваль історичної реконструкції, що надає нашому стародавньому місту можливість повернутись у часи славетної козаччини та показати наживо історію нашою країни.
«Ажіотаж навколо фестивалю виникає завдяки його тематиці та насиченій програмі, які створюють усі умови для активного відпочинку з родиною. Такий формат фестивалю вдало поєднує у собі спроби поринання у світ нашої шляхетної історії, у той давній час, коли під відлуння гарматних пострілів та дзвін шабель наші славетні предки захищали рідні землі, а також дає можливість бути почутим і сьогоднішньому поколінню як в Україні, так і на поселеннях», - зазначають організатори фестивалю ГО «Спілка молоді Нове покоління».
Програма фестивалю:
Субота, 9 червня – «Крізь віки»
12:00 – народні гуляння, ярмарок
14:00 – офіційне відкриття фестивалю
14:15 – парад учасників
14:30 – показ мистецтва бойового гопака
15:00 – «Як козаки у футбол грали…»
16:00 – маневри та показ козацької майстерності
17:00 – виступ барда Віталія Калініченка (гурт «Веремій»)
18:00 – виступ гурту «ILLUSIONS»
19:30 – закриття 1-го дня фестивалю
Учасники фесту: Олександр Заремба з козаками, Кам’янець-Подільське військово-історичне товариство, Львівське Куркове товариство, Козацьке товариство «Кіш», Курінь печерської сотні Опанаса Передримовського Київського реєстрового козацького полку, Школа Бойового гопака ім. Івана Богуна.
Неділя, 10 червня, «Крізь кордони» (під патронатом Комісії УГКЦ у справах мігрантів):
11:00 – архієрейська Літургія в наміренні «За тих рідних, які далеко перебувають від нас»
12:30 – народні гуляння, ярмарок, табір «живої історії»
13:00 – частування козацьким кулешем
14:00 – «Назустріч один одному» - концерт української творчості у світі. Відкриття концерту
14:10 – вистава «Крило ангела» - театр «Перекотиполе»
14:45 – бард о. Василь Брона
15:30 – вірші від родини поетеси Наталії Гоци
15:45 - пісні про материнство від Софії Карнаух
16:00 – гуморист Богдан Ділай, учасник шоу «Україна має талант»
16:10 – вечорниці від гурту автентичного співу «Кораллі»
17:00 – етно-гурт «Ойкумена»
18:00 – етно-рок гурт «Тарасова Ніч»
19:00 – гурт «На перший погляд»
20:00 – завершення фестивалю
Довідка
У Музеї народної архітектури та побуту (Шевченківський гай) просто неба можна ознайомитись з побутом українців. Був відкритий у 1971 році. Ідея заснування цього музею належить відомому українському вченому Іларіону Свєнціцькому, який наприкінці 20-х років ХХ сторіччя започаткував роботу зі створення музею просто неба. На сьогодні на території етнопарку розташовано 124 пам’ятки архітектури, об’єднані в 54 садиби. В Музеї функціонують чотири виставкових зали, два з яких мають постійну експозицію. Виставки та сховища музею включають близько 20 тисяч предметів щоденного побуту й ужиткового мистецтва. Територія Музею площею 60 га умовно розділена на шість етнографічних зон. Кожна з них є своєрідним міні-селом, що складається з 15-20 пам'яток народної архітектури. Шість таких міні-сіл мають назви: «Бойківщина», «Лемківщина», «Гуцульщина», «Буковина», «Поділля» і «Львівщина» відповідно до імен етнічних районів.