На вихідних у Львові відбудуться два фестивалі і Марш слави

Стартує фестиваль польського кіно «Під Високим Замком» та етнофестиваль «Країна мрій»

17:32, 9 жовтня 2015

«Під Високим Замком» знову буде цікаво. Сьогодні стартував четвертий перегляд сучасного польського кіно. У кінотеатрах міста, театрах і навіть університетах покажуть понад двадцять найкращих фільмів. На глядачів чекатимуть зустрічі з акторами, режисерами та сценаристами. Вартість одного сеансу – лише двадцять гривень. Однак під час перегляду збиратимуть кошти на потреби хоспісу задля онкохворих діток.

«Ми опікуємося дітьми, які ніколи не будуть здоровими. Це пацієнти - невиліковно хворі. Ці пацієнти потребують і обладнання медичного і часом дуже елементарних речей, навіть памперсів», – розповіла представник фонду «Даймо надію» Іванна Андрейчук.

«Країна мрій» знову заполонить Шевченківський гай. Олег Скрипка збере у нашому місті гурти «Танок на майдані Конго», Тартак, Rock-H, Атмасферу, Піккардійську терцію. На літературній сцені свої твори представлять Брати Капранови, Данило Яневський, Сашко Лірник. Буде ляльковий театр, різноманітні майстер-класи. Дизайнери запропонують етно-колекції. З’їдуться кобзарі та різноманітні ремісники, а козаки стрілятимуть з гармат та мушкетів і демонструватимуть навики війська часів Хмельниччини.

 «Це етнофестиваль і в першу чергу ми підтримуємо українську традицію, розвиваємо українську традицію. Я думаю, цього року саме у Львові, кількість відвідувачів у вишиванках буде дуже велика», – зазначив співорганізатор фестивалю «Країна мрій» Олександр Коваленко.

Фестиваль до Дня захисника України відбудеться у суботу у сквері «На валах». Тут відтворять військові традиції і звитяги Руси-України. Обіцяють концерт, лицарські поєдинки, козацький куліш, гості побачать зброю, амуніцію, техніку часів княжої доби, козацтва та визвольних змагань. А вже у неділю від пам’ятника Чорноволу пройде Марш слави.

«Лицарі княжої доби, хлопці, які будуть одягнені в однострої цього періоду, зі своєю зброєю будуть показувати свій побут, проводити лицарські змаги», – розповів голова «Товариства пошуку жертв війни «Пам'ять» Любомир Горбач.