На вимогу львівської мерії інфекційна лікарня демонтує утеплення фасаду

Частину лікарні за кошти благодійника утеплили і обшили жовто-зеленою вагонкою

15:09, 26 квітня 2019

Львівська міська рада змусить керівництво Львівської обласної інфекційної клінічної лікарні, що на вулиці Пекарській, 54, демонтувати жовто-зелене утеплення із фасаду. Частину чотириповерхової будівлі 1912 року, над якою працювала фабрика відомого архітектора Івана Левинського, утеплили і обшили вагонкою.

Роботи із утеплення фасаду інфекційної лікарні робітники розпочали цього тижня. Після обурливих відгуків львів’ян у Facebook, у п’ятницю, 26 квітня, начальниця управління охорони історичного середовища ЛМР Лілія Онищенко відреагувала на ситуацію та звернулась до керівництва закладу з вимогою демонтувати вагонку, яка псує архітектурний ансамбль вулиці.

«Будинок лікарні не є пам’яткою архітектури, однак місто не може миритись із таким крикливим фасадом. Тому я була в головного лікарня, і він запевнив, що вагонку демонтують одразу після свят», — повідомила ZAXID.NET Лілія Онищенко.

Усі фото Анатолія Короленка

Зі слів Онищенко, штрафувати лікарню мерія не зможе, оскільки будинок перебуває на балансі обласної ради.

«Взагалі не розумію, для чого утеплювати і без того товсті стіни лікарні. Втім, домовились, що в подальшому лікарня узгоджуватиме із мерією будь-які зміни», — наголосила Онищенко.

У коментарі ZAXID.NET головний лікар Львівської обласної інфекційної лікарні Сергій Федоренко розповів, що кошти на оновлення фасаду лікарні виділив спонсор, який попросив не розголошувати його імені.

«Лікарня радо прийняла таку пожертву, бо фасад не в найкращому стані. Колір та матеріали для фасаду ми не узгоджували. Це не так важливо, якщо людина готова за свій кошт нам допомогти. Але, якщо така ситуація і фасад не підходить місту, то ми його демонтуємо», — зазначив Сергій Федоренко.

Що робитиме лікарня із будматеріалами, які залишились, він не повідомив. Вартість утеплення фасаду Сергій Федоренко також відмовився назвати.

Довідка: Львівську інфекційну лікарню на 120 ліжок відкрили 12 липня 1912 року. Фабрика відомого українського архітектора Івана Левинського збудувала лікарню за індивідуальним проектом із врахуванням всіх протиепідемічних та санітарно-гігієнічних вимог, що існували на той час. Будівництво закладу обійшлася місту в 5,5 млн крон. Нині лікарня вміщає 410 ліжок, з яких 140 — дитячі.