На виставці-ярмарку «Львівський товаровиробник» – понад 90 учасників

12:01, 7 жовтня 2016

До свого тут кожний приходить по своє. Для одних Львівський товаровиробник – це одяг та взуття. Для інших – традиційні смаколики чи делікатеси. Та не лише харчовою і легкою промисловістю живе нинішній Львів.

«Ми в цьому році хотіли показати, які великі підприємства в нас все-таки працюють. Бо завжди увагу більше приділяли середньому бізнесу. А в нас є авіаційно-ремонтний, бронетанковий, локомотиворемонтний заводи і «Техноваги». Ну і головний наш експонат – це завод «Електрон» із новим трамваєм. Це бачить кожен наш мешканець і відчуває цей комфорт», – розповіла завідувач сектору промисловості Львівської міськради Галина Заяць.

Колись телевізор, а тепер – трамвай. Так здебільшого звикли думати про львівський «Електрон». Насправді ж у його складі є з десяток підприємств, які допомагають «Електрону» виробляти якісний транспорт.

«Скажем, підприємство «Електронпобутприлад» виробляє амортизаційні подушки для транспорту, виробляє тягові двигуни. Підприємство «Сферос-Електрон» вже більше двадцяти років працює в машинобудуванні. Випускає опалювачі для автомобілів і автобусів. А підприємство «Полімер-Електрон» випускає пластмасову продукцію полімерного характеру. Також він має цех металообробки», – розповів перший заступник голови правління концерну «Електрон» Володимир Лесик.

Окремі важливі вузли для транспорту раніше «Електрон» купував за кордоном. Тепер ж не просто виробляє їх для себе, а ще й експортує у Європу та США. І, звісно ж, справжня гордість – електронівський Карат, де надсучасні науково-прикладні технології застосовують навіть для оборонної галузі. Поміж тим і для найменших львівські товаровиробники мають що запропонувати. Розумний конструктор саме із львівського дуба – стверджує підприємець – будь-якого малюка навчить творити.

«Це є не просто іграшка, якою там просто можна забавлятися. Тут є якісь певні задачі, які ставляться перед дітьми для того, щоб вони могли вчитися проектувати, комбінувати та будувати. Всі наші набори можна між собою поєднувати», – зазначив керівник підприємства Олег Купин.

Цьогоріч на ярмарку є близько десятка нових учасників. Водночас, до декого із традиційних - черга вже від самого ранку.

«Споживач хоче якісний хороший сир, тому прямуємо у виробництво сиру в натуральній обмазці парафіном. Тобто сир, який роблять в Європі – сир тільки з молока! В нас не так багато натурального молока, щоб дозволяти собі псувати марку», – сказав директор молокозаводу Роман Пилипчук.

Відкрили «Львівського товаровиробника» аж до десятого жовтня. Вхід для усіх – безкоштовний.