На визнання Голодомору геноцидом негативно реагує лише Росія, – польський експерт

17:00, 27 жовтня 2009

«Питання Голодомору викликало дуже негативні емоції лише з одного боку – в Росії. Загалом ця велика операція з Голодомором була простою і зрозумілою, бо це справа мільйонів невинних і безборонних людських жертв», – зазначила 27 жовтня на міжнародній конференції «За нашу і вашу свободу! За наше спільне майбутнє!» секретар Польсько-українського форуму, польська публіцистка, яка спеціалізується на історії України ХХ ст. та на польсько-українських стосунках, Богуміла Бердиховська.

Б.Бердиховська повідомила, що останнім часом детально аналізувала історичну політику Президента України Віктора Ющенка. «Президент Віктор Ющенко - перший, хто в Україні свідомо поставив історичну політику як своє президентське завдання», - зазначила вона.

За її словами, сегмент, з якого почав Ющенко – введення у свідомість українців, історично-наукову і міжнародну питання Голодомору. Загалом ці дії мали великий успіх.

«Вперше Голодомор став наріжним каменем у документах парламенту, широко проводилися навчально-пропагандистські акції в Україні, встановлені пам’ятники трагедії, до того ж, відбулося широке визнання за кордоном Голодомору як геноциду».

Б.Бердиховська пов’язує міжнародне визнання з однозначністю трагедії в очах міжнародної спільноти.

На думку фахівця, досить продуктивним є відновлення історичної пам’яті про козацьку спадщину. «Відбувається відновлення козацьких століть, і спостерігається ідеалізація козацтва як першого свідомого національного українського прошарку суспільства. Значна часова дистанція між часами козацтва і сьогоденням пояснює те, що включення козацтва як елементу історичної політики не збуджує жвавих антагоністичних реакцій. Хіба що фігура Мазепи викликає жваві українсько-російські дискусії. Але більше ніде я не знайшла поза українсько-російським дискурсом такої жвавої дискусії», - прокоментувала Б.Бердиховська.