На Волині Тимошенко запропонували переходити не на електроенергію, а на торфобрикети

17:25, 15 січня 2009

"Ми працюємо над цим, це стосується зокрема програми енергозбереження. Її переглянуть у розрізі збільшення заходів із енергозбереження, проте на Волині такі заходи здійснюватимуться завдяки використанню торфобрикетів. Так значно дешевше. Такі заходи запроваджуватимуться переважно у сільській місцевості та райцентрах області", - так 15 січня прокоментував голова Волинської ОДА Микола Романюк доручення прем’єр-міністра Юлії Тимошенко за два місяці перевести області на технології, які дозволяють застосовувати електроенергію замість природного газу.

Однак, як повідомив кореспондент ZAXID.NET, губернатор Волині Микола Романюк не зміг сказати, в скільки обійдуться такі зміни для області, проте зауважив, що, наприклад, встановлення сучасного котла обійдеться у 150 тис. грн школі площею в 400 кв м.

Довiдка ZAXID.NET

"Нам треба застосовувати технології, які дозволяють застосовувати електроенергію замість природного газу. Це - мета номер один", - наголосила прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко 15 січня на нараді з губернаторами. Вона дала губернаторам на ці заходи два місяці. "Я прошу проводити заходи мого радника Віталія Гайдука - сподіваюся, що найближчим часом він стане віце-прем’єром", - сказала Тимошенко. Іншими відповідальними за цей напрямок вона назвала міністра палива та енергетики, а також житлово-комунального господарства.

За її словами, використання електроенергії замість газу дешевше і забезпечує енергетичну незалежність України.

"Ми будуватимемо політичну незалежність, створюючи незалежність енергетичну. І розглядаємо це не як завдання лише центрального уряду, а кожного керівника місцевої влади", - сказала Тимошенко. Зокрема, вона пообіцяла реалізувати видобуток українського газу на шельфі Чорного моря, що має зміцнити енергонезалежність.

Іншим перспективним напрямком Тимошенко назвала продаж Україною квот на шкідливі викиди в рамках Кіотського протоколу.

"Україна провела переговори з країнами, які готові придбати квоти на викиди одиниць вуглецю. Це мільярди, які можна використати для заміщення газу іншими носіями", - сказала вона.