Волинські медики планують вийти на 100-відсотковий показник народжуваності здорових дітей, батьки яких заражені ВІЛ-інфекцією. За останні роки на Волині у ВІЛ-інфікованих батьків народилося 400 немовлят. З них лише 36 успадкували вірус імунодефіциту в крові.
Про це під час прес-конференції «Покращення репродуктивного здоров’я сімей на Волині» повідомила головний лікар обласного Центру по боротьбі з ВІЛ/СНІД Олена Макаренко.
Медик каже, що 90% дітей, народжених від пар, де обоє або один із батьків є носієм ВІЛ-інфекції, народжуються здоровими за умови дотримання батьками рекомендацій лікарів, інформують ВН.
На Волині у сімей, що стоять на обліку з діагнозом ВІЛ, народилося вже близько 400 малят. За словами Макаренко, з них лише 36 мають вірус імунодефіциту в крові.
Такі діти після народження за призначенням лікарів проходять курс антиретровірусного лікування, що повністю оплачується державою. Зараз таких дітей – 31, а ще для п’ятьох, за медичними висновками, поки що немає потреби у курсі лікування.
Макаренко розповідає, що вартість такого курсу для першої дитини, яка пройшла його на Волині, становила $14 тис. на рік. Нині з прогресом у медицині і здешевленням препаратів він вартує $700.
Медик розповідає, що аби вберегти майбутню дитину від ВІЛ, лікарі визначають міру вірусного навантаження у крові матері. Якщо вона низька – до породіллі застосовують медикаментозну профілактику і планують пологи, при яких би на немовля практично не потрапляла кров породіллі.
Якщо ж показник вірусного навантаження високий – матері призначають кесарський розтин, при якому кров узагалі не потрапляє на дитину. Після народження малюки забезпечуються за рахунок обласного бюджету сумішами для вигодовування.
Також Макаренко повідомила, що якщо раніше вірогідність народження хворих немовлят від ВІЛ-позитивних батьків була 45,5%, то зараз її скоротили до 4%.
Загалом нині проживає в Україні 360 тисяч людей, що мають ВІЛ-інфекцію, з них три тисячі – на Волині і лише 15% інфікованих є наркозалежні. Більшість ВІЛ-інфікованих – це люди віком від 18 до 40 років, тобто репродуктивного віку.