На Волині відмовляються від "брехунця"

17:36, 15 грудня 2008

На Волині щільність радіоточок на 100 сімей в області становить 26,5 радіоточок. А середній показник по Україні становить 27, радіоточки. Із 1086 населених пунктів на Волині 180 не мають мережі проводового радіомовлення, а в 256 населених пунктах мережа існує частково. Про це повідомив начальник головного управління промисловості та розвитку інфраструктури ОДА Микола Кучеренко під час наради у губернатора.

Як повідомив власкор ZAXID.NET, зростає кількість населення, які відмовляються від радіоточок. На Волині існують села, де радіоточок нараховується менше 10 одиниць. Наприклад, у селі Згорани Любомльського району - лише один "дротовий брехунець".

Хоча в області ведуться роботи по поліпшенню стану радіомовлення в області, і начальник головного управління промисловості та розвитку інфраструктури, і заступник директора Волинської філії ВАТ "Укртелеком" Роман Николайчук зазначили, що послуга все менше і менше затребувана. Хоча за 9 місяців поточного року відремонтовано капітальним ремонтом 33 кілометри повітряних ліній радіофікації, поточним ремонтом - 1550 кілометрів повітряних і 330 кабельних ліній радіофікації та замінено 35 кілометрів не придатних до використання проводів.

Заступник директора Волинської філії ВАТ "Укртелеком" Роман Николайчук додав, що відсів радіоточок є жахливим економічним явищем для його структури, адже не залежно від того чи одна радіоточка у селі чи десять, доводиться наснажувати радіовузол електроенергією та платити за його обслуговування. На Волині радіовузлів, за словами Р.Николайчука, нараховується 130. Він зазначив, що у двох селах в області відновили радіомережу, проте не знайшлося нікого хто б захотів під’єднатися до неї. Заступник директора Волинської філії ВАТ "Укртелеком" зазначив, що, щоб відновити мережу до такого стану як вона була раніше до початку 90-тих років потрібно щонайменше 10 мільйонів гривень.

Цікаво, що наразі торгові мережі пропонують ефірні передавачі типу "Вітаіба" виробництва КНР, вартістю 30 гривень. А ось ціна програмного проводового мовлення вітчизняного зразка - 50 гривень.