На Волині зафіксували вже 21 випадок порушень правил полювання

18:30, 19 серпня 2009

З початку відкриття мисливського сезону на пернату дичину волинські працівники міліції зафіксували 21 випадок порушень правил полювання, вилучили 19 одиниць вогнепальної зброї, з яких 15 - зареєстровано в УМВС, - повідомили ZAXID.NET у ВЗГ УМВС України у Волинській області.

З 15 серпня відкрито сезон полювання на пернату дичину - надзвичайно популярний серед мисливців. Працівники міліції вкотре нагадують: полювання потребує серйозного підходу до його проведення та надзвичайної обережності, адже минулого року мисливський сезон на пернату дичину, ледь розпочавшись, відразу ж відзначився трагічними подіями. Через кілька днів після його відкриття у Горохівському районі під час полювання на дичину на річці Стир, поблизу села Липа, загинув 41-річний житель міста Луцька. Все сталося через необережне поводження його товариша з мисливською рушницею. Звичайно, ніхто не застрахований від трагічної випадковості. Але значно частіше, через нехтування правилами зберігання та застосування зброї, мисливці власноруч наражають на небезпеку або ставлять під загрозу життя інших людей.

Працівники міліції регулярно перевіряють умови зберігання зброї, поведінку її власників у побуті. Особлива увага приділяється профілактичним та роз’яснювальним заходам. З цією метою під час відкриття мисливського сезону створені рейдові групи, до складу яких залучено працівників як правоохоронних, так і природоохоронних органів.

Зважаючи на такі події, доречно нагадати вимоги чинного законодавства, що визначають правові засади діяльності у галузі мисливського господарства та полювання.

"Аби займатися мисливством, треба мати відповідні документи: посвідчення мисливця, контрольну картку обліку добутої дичини, відстрільну картку, яка видається мисливцям безпосередньо користувачами мисливських угідь, і дозвіл на зберігання та використання мисливської зброї. У разі порушення цих правил особа може бути притягнута до адміністративної відповідальності. Так, згідно зі ст.85 КУпАП, передбачено накладення штрафу на громадян від двох до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, - зазначив заступник начальника УГБ - начальник ВООГП УГБ УМВС України у Волинській області підполковник міліції Анатолій Шумік. - Певно, ніхто не стане заперечувати потребу суворого дотримання правил зберігання та поводження зі зброєю, однак на практиці інколи все ж таки трапляються вияви безпечності та ігнорування вимог безпеки. Тому ще раз хочу наголосити: ні в якому разі не можна спрямовувати зброю у бік людей, транспорту, будинків. Не можна залишати зброю без нагляду, а також передавати її іншим особам. Належну увагу слід приділяти й збереженню патронів, не допускати їх пошкоджень, берегти від ударів, вологи та забруднення.

Більшість мисливців просто забувають про необхідність продовження строку дозволу на зберігання зброї. Але є й такі, хто свідомо не бажає дотримуватися законодавства, чим автоматично переходить у категорію правопорушників. Тому нагадуємо, що за дане правопорушення законодавством передбачене покарання від одного до трьох неоподаткованих мінімумів громадян".