У Міжнародному центрі миротворчості та безпеки у середу, 31 травня, відбулась посвята першокурсників-артилеристів Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного.
На полігоні упродовж останніх двох тижнів тривають військові навчання для 75 артилеристів. 25 з них у середу складали іспит та пройшли символічну посвяту у артилеристи.
ZAXID.NET побував на навчаннях і посвяті в артилеристи, яка відбулась після першого пострілу.
Полігон поділяється на навчальні частини. Перша – це оглядовий майданчик,з якого подають сигнали артилеристам біля гармат. Далі йде спостережний пункт, де майбутніх зв’язківців навчають на практиці робити розрахунки, обчилювати дані, слідкувати за ціллю та передавати інформацію колегам по рації.
На території, де практикуються старшокурсники все, як на справжній війні. Тут вони вчаться перевозити протитанкові гармати на танках, відпрацьовуючи стрільбу зі зміною позицій.
Як розповів ZAXID.NET полковник, начальник факультету ракетних військ і артилерії полковник Ярослав Весельський, сьогодні на полігоні є дві частини курсантів: ті, хто вчаться тільки перший рік і вперше самостійно стріляють. Полковник був в АТО і запевняє, що студентам дають ті знання, які б знадобилися їм на полі бою. Головне – вміти їх застосувати. «Артелерист повинен звикнути до пороху, сажі, віддачі гармати – це емоційний вступ до артилерії», - жартує Веселовський.
Першокурсники на полігоні вправляються у стрільбах із шести гармат. Біля кожної – команда із шести курсантів. За результатами навчань хлопці отримають оцінки.
«Мені подобається ця професія. Це страшно виглядає тільки збоку, а насправді-це адреналін. Мої батьки також військові, але не артелеристи, а мені це близько до душі, зважаючи на сьогодення», - розповідає курсант Дмитро.
Після першого пострілу з гармати кожен курсант проходить посвяту. Командир дістає гільзу, порох з якої вдихає курсант, потім цієюж сажею з гільзи командир вимащує обличчя курсанта. «Посвячую тебе в артилеристи. Ти молодець, довго до цього йшов», - вітає командир.
Попереду у першокурсників ще чотири роки навчання в академії, після чого – служба у Збройних силах України.