Міжнародний фонд «Відродження» та Карпатський фонд створили в Ужгороді Консорціум для підтримки соціально вразливих верств населення в Західній Україні, які найбільше постраждали у період кризи.
Через новостворений консорціум двох фондів на Західній Україні реалізовуватиметься Антикризова гуманітарна програма. Як повідомив кореспонденту ZAXID.NET Євген Бистрицький, виконавчий директор МФВ, ще минулого року Міжнародний фонд «Відродження» започаткував Антикризову гуманітарну програму для зменшення наслідків фінансово-економічної кризи в Україні. Україна увійшла до 20-ки країн, для подолання кризи яким відомий меценат Джордж Сорос виділив майже 100 мільйонів доларів на 2,5 роки. З цієї суми 20-25 млн. доларів може бути надано Україні.
Наразі до України вже надійшли 600 тисяч доларів, з яких 300 тис. доларів було надано в серпні минулого року для проведення спільно з Міністерством сім'ї, молоді та спорту, близько 40 таборів для дітей із малозахищених сімей. Другу порцію коштів – близько 150 тис. доларів – спрямували на проекти з надання соціальних послуг. Підтримали також і культурницькі ініціативи (фестивалі, безкоштовні концерти, видання гуманітарних журналів).
Наразі МФВ подав пропозицію з бюджетом у півмільйона доларів на підтримку груп продовженого дня у райцентрах та селах України. Другий масштабний проект, на які Фонд очікує отримати фінансування—підтримка будинків культури та бібліотек у селах та райцентрах. По-третє, заплановано підтримати проекти створення Центрів працевлаштування для молоді. А також допомогти дитячим садкам України: додатково підтримати вихователів та нянечок.
Директор Карпатського фонду Руслан Жиленко зауважив, що починаючи з 2002 року Фонд реалізовує Програму соціальних перетворень у західному регіоні України, спрямовану на допомогу вразливим верствам населення. У межах новоствореного консорціуму підтримуватимуть громадські організації, які надають прямі соціальні послуги. «Маємо на меті підтримати саму систему надання соціальних послуг у кризовий час, щоб вона не зникла через фінансові труднощі. Такі громадські організації виконують важливу роботу і спонукають владу звертати увагу на антикризові заходи», — сказав Руслан Жиленко.
Проект діятиме на території 4 областей - Львівської, Івано-Франківської, Закарпатської та Чернівецької. Проект буде здійснюватися шляхом підтримки ініціатив місцевих неурядових організацій, що надають прямі соціальні послуги населенню (послуги – безпосередньо спрямовані на покращення якості життя цільової групи).