На закарпатських церквах встановили 100 будиночків для кажанів

15:38, 24 вересня 2021

На Закарпатті на вежах храмів встановили близько сотні бет-боксів – будиночків для кажанів. Експедиція дослідників також допомогла громадам очистити 10 горищ церков від посліду кажанів та встановила попереджувальні таблички. Про це у п’ятницю, 24 вересня, повідомили в Інституті еколого-релігійних студій.

Як уточнюють в Інституті, наразі на Закарпатті, у рамках проекту BAT4MAN «Підвищення екологічної обізнаності місцевого населення шляхом спільного збереження кажанів в прикордонних районах Угорщини, Словаччини, Румунії та України», експерти-екологи разом з молоддю виготовили і встановили на вежах храмів близько сотні бет-боксів (будиночків для кажанів), допомогли громадам очистити від посліду 10 горищ церков, почепили попереджувальні та інформаційні таблиці.

«До прикладу тільки на римо-католицькому храмі с.Оноківці за 10 років назбиралося 1,5 тонни гуано (посліду кажанів). Тільки уявіть скільки комах та шкідників знищили ці рукокрилі. Понад 150 кілограмів на рік!», – йдеться у повідомленні ІЕРС.

Наразі команда проекту відправились на чергове дослідження біорізноманіття церковних веж храмів Хустщини.

«На сьогодні хоч і відомо, що в області офіційно нараховується 23 види кажанів, але про їхні місця існування та інші особливості життя в деталях знаємо далеко не все, адже дослідженню цієї тематики приділяється недостатньо уваги», – зауважує керівник Інституту еколого-релігійних студій Олександр Бокотей.

У повідомленні Інституту еколого-релігійних студій уточнюється, що одним із завдань проекту є «розвінчання міфів і упереджень серед місцевого населення, що саме кажани стали першопричиною виникнення та поширення пандемії коронавірусу».

«У багатьох громадах після початку епідемії Covid-19 почали упереджено ставитися до цих надзвичайно корисних тварин аж до їх винищення», – кажуть дослідники.