На Закарпатті Нересницька сільська рада відмовилася утримувати відремонтований волонтерами шелтер для переселенців. Після розголосу у Закарпатській ОДА сказали, що в прихисток переїде Покровський центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю «Милосердя». Працівників та підопічних центру утримуватимуть за гроші міського бюджету Покровська Донецької області.
Про те, що на Закарпатті влада блокує евакуацію цивільних із зони бойових дій, 13 березня повідомили у благодійному фонді «Схід SOS». В організації розповіли, що у 2023 році за допомогою донорів відремонтували стару будівлю у селі Нересниця та закупили обладнання для розміщення в шелтері переселенців з півдня та сходу України.
«Ми домовилися із місцевою владою: з нас ремонт старої будівлі та закупівля обладнання, а з громади – виділення коштів на утримання та зарплати соціальним працівникам, які допомагатимуть людям старшого віку та людям з інвалідністю. Ремонт і повна підготовка будівлі до прийому нових мешканців коштувала близько 7 млн гривень, але в останній момент місцева влада відмовилася виконувати свої зобовʼязання, заблокувавши процес евакуації», – зазначив координатор напряму відновлення БФ «Схід SOS» Євген Голованевський.
Голова Нересницької сільради Василь Гасинець пояснив Заголовку, що шелтер громада не зможе утримувати через брак грошей.
Оперативні, достовірні і найважливіші новини тут Додайте ZAXID.NET у вибрані в Google«Депутати не хочуть підтримувати це рішення, бо це є тягар для громади. Зараз обговорюється питання про передачу приміщення у власність Закарпатській обласній раді. Ми прийняли це рішення ще перед новим роком. З нашого боку ми вирішили передати приміщення області, бо бюджет області точно більший, ніж в громади», – сказав Василь Гасинець.
У свою чергу заступник голови Закарпатської ОВА Петро Добромільський зауважив, що у 2023 році Нересницька громада не розібралася, скільки грошей треба задіяти для утримання пересленців у зведеному волонтерами шелтері. Щоб об’єкт не пустував, прийняли рішення перемістити туди з Покровського району Донецької області центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю «Милосердя».
«Спільно з Мінреінтеграції були проведені наради, відправлені листи донору, але чекаємо остаточне рішення. Найближчим часом люди будуть евакуйовані і заклад дійсно використовуватиметься за призначенням. Вони самі будуть це фінансувати з бюджету Покровська і рішення стане довгостроковим – на час війни і рік після її завершення», – сказав Петро Добромільський.
Додамо, що шелтер, зведений волонтерами «Схід SOS» у Нересниці, розрахований на 36 місць. Щоб розмістити 65 працівників та підопічних центру «Милосердя», Закарпатська ОВА планує задіяти ще одну будівлю на території громади.