На Закарпатті мери малих міст підготували список вимог до Тимошенко

12:10, 11 червня 2009

У закарпатському селищі Міжгір’я відбулася нарада 18 мерів малих міст різних областей України. Вони обговорювали законодавчі зміни, які найближчим часом лобіюватимуть перед урядом. Про це повідомляє МУКЧЕВО.NET.

Голова секції малих міст в Асоціації міст України та громад Павло Козирєв розповів, що в Україні є понад 450 малих міст (населення яких становить до 50 тис. осіб). 350 із них входять до Асоціації, представники якої зібралися у Міжгір’ї. "Ми об’єднуємо зусилля, щоб спільно лобіювати потреби наших громад у центральних органах влади", — пояснив П. Козирєв.

6 липня відбудеться розширена конференція Асоціації, на яку запрошено і прем’єр-міністра країни Юлію Тимошенко. До цієї зустрічі, сподіваються мери, прем’єр вже розгляне їхні пропозиції, сформульовані на нараді у Міжгір’ї, та дасть чітку відповідь щодо шляхів втілення їх у життя.

Наймолодший мер України, селищний голова Міжгір’я Василь Щур, підсумовуючи нараду, зауважив, що, проблем назбиралося доволі: "Найважливіше - це те, що ми просимо не грошей, а системних змін. Бо сьогодні кілька змін на законодавчому рівні, навіть без додаткового фінансування, здатні покращити ситуацію, дозволити містам розвиватися ефективніше. Нинішні проблеми - це біди не особисто мерів, а українців. До 17% громадян країни мешкають саме у малих містах, від них "живляться" і довколишні села, тобто йдеться вже про 22% громадян держави".

Мери просять дозволити законом балотуватися у депутати міських рад лише мешканцям конкретного населеного пункту чи регіону. Бо нині є ситуація, коли у міських радах частина депутатів ніколи в цьому місті не проживали і, відповідно, не знають його проблем. "Ми пропонуємо повернути мажоритарну систему, бо пропорційна зруйнувала систему місцевого самоврядування. Обравши не конкретних відповідальних депутатів, а партії, люди не мають реальних представників своїх інтересів у радах. Крім того, ми просимо надати дозвіл мерам бути депутатами рад вищих рівнів, наприклад, обласної", — прокоментував Павло Козирєв.

Зміни, яких домагаються очільники міст, стосуються також, наприклад, врегулювання землевідведення та, найважливіше - бюджетного законодавства. Мери пропонують, наприклад, щоб гроші із так званого "екологічного збору" з підприємств можна було перерозподілити на закупівлю ліків і оздоровлення громадян.

Коментуючи потреби самого Міжгір’я, Василь Щур заявив: "Для нас наразі важливими є питання про гірський статус та відповідні надбавки, які отримують мешканці. Я радий, що колеги з інших міст підтримали нас у цьому і проситимуть уряд не скасовувати "гірські надбавки". Порівняно з іншими малими містами України, у нас багато практично ідентичних проблем. Спілкування всередині Асоціації дає можливість дізнатися, як ті чи ті проблеми вирішують керівники інших міст. Це позитивний досвід для нас. Водночас, приємно, що мої колеги з інших українських міст і селищ, які бували у Міжгір’ї під час конференції майже 2 роки тому, відзначили, що наше селище за цей час значно покращилося. Панорама нічного повністю освітленого міста узагалі здивувала багатьох. Я повністю підтримую свого колегу Івана Ревтія, мера Сваляви, що усі ми керуємося потребами й ідеалами однієї партії. Наша партія - це громада нашого міста. Наразі я сам не вступаю до жодної з партій і намагаюся працювати так, щоб ще й на моїх внуків дивилися з повагою через зроблене для Міжгір’я їхнім дідом".