На Закарпатті освітянську конференцію відкрили гімном Угорщини

18:45, 5 вересня 2012

На Закарпатті на педагогічній конференції вчителям Берегівщини увімкнули гімн Угорщини замість гімну України та змусили слухати виступи угорською мовою.

На Закарпатті до голови Берегівської міськрайонної організації ВО "Свобода" Василя Вовкуновича звернулися педагоги з проханням допомогти захистити українську мову та державні інтереси України.  Про це повідомляє УНН з посиланням на прес-службу Закарпатської обласної організації ВО "Свобода".

Вчителі Берегівщини розповіли, що 30 серпня 2012 року їх змусили слухати виступи на педагогічній конференції іноземною (угорською) мовою.

Як зазначають педагоги, на міській та районній конференціях освітян Берегівщини звучав офіційний гімн Угорщини, що взагалі є протиправною дією.

Українські вчителі змушені були стояти і віддавати честь гімну іншої держави, від чого просто ніяковіли.

Нагадаємо, 3 липня 2012 року Верховна Рада прийняла закон «Про засади державної мовної політики». Згодом голова Верховної Ради України Володимир Литвин підписав його і відправив президентові України Віктору Януковичу. Додамо, що раніше В.Янукович заявляв, що прийме рішення щодо ухваленого закону лише після його ретельного фахового аналізу та експертних висновків. Янукович підписав Закон №5029-VI "Про засади державної мовної політики" 8 серпня 2012 року. Закон передбачає встановлення офіційного використання регіональних мов у роботі місцевих органів державної влади при проживанні мінімум 10% носіїв на територіях, на яких поширена ця мова.

13-19 серпня статус регіональної російській мові надали обласні Дніпропетровська, Донецька, Запорізька, Луганська, Одеська, Херсонська, а також міські Ізмаїльська, Одеська і Севастопольська ради. 20 серпня статус регіонального російській мові надала Харківська міська раду, 21 серпня - Миколаївська і Херсонська.

Сьогодні, 5 вересня, Запорізька міська рада на сесії ухвалила рішення щодо реалізації в області положень закону "Про засади державної мовної політики", що передбачає надання російській мові статусу регіональної.