На Закарпатті сина екс-чиновника посадили через 7 років після аварії

09:51, 3 серпня 2011

Син одного з колишніх заступників глави Закарпатської ОДА, з вини якого у ДТП загинула молода жінка, одержав покарання у вигляді 6 років позбавлення волі. Про це ZAXID.NET повідомили в управлінні зв’язків із громадськістю МВС України.

Вирок суду першої інстанції залишений в силі Апеляційним судом області і набув законної сили.

30-річний мешканець міста Мукачева вчинив аварію на мотоциклі, який не був зареєстрований, ще наприкінці березня 2004 року.

"Сам мотоцикліст внаслідок страшного удару вижив, а от молода пасажирка, злетівши на ходу з мотоцикла, отримала тяжкі тілесні ушкодження, від яких невдовзі померла в лікарні", - йдеться в повідомлені.

За даним фактом міліція порушила кримінальну справу, але слідство по ній тривало 7 років.

Засудженого, який до того перебував на підписці про невиїзд, було заарештовано просто в залі суду.

Окрім того, родині загиблої дівчини засуджений повинен був сплатити, за рішенням суду, 300 тисяч гривень моральної шкоди. Однак адвокат засудженого подав апеляцію в Апеляційний суд Закарпатської області, де вказав на те, що вирок суду першої інстанції щодо його підзахисного є незаконним та необґрунтованим. Тому просить його скасувати, а саму кримінальну справу відправити на додаткове розслідування, звільнивши з-під варти його підзахисного. Серед аргументів апеляції – доводи про те, що досудове слідство проведено однобічно й неповно, міліція «вибивала» з підсудного покази, саму аварію спричинив водій «сімки», що вчасно не загальмував.

Апеляцію по справі засудженого мукачівця розглядала колегія Апеляційного суду Закарпатської області. Заслухавши доповідь судді суду першої інстанції про суть вироку, доводи сторін та дослідивши матеріали кримінальної справи, колегія суддів винесла рішення: вирок суду першої інстанції – 6 років позбавлення волі –залишити в силі.

При оцінці доводів апеляції колегія суддів врахувала те, що підсудний під час розгляду справи апеляційним судом свою вину у вчиненні злочину не визнав, не розкаявся, на протязі тривалого часу ухилявся від суду й не вживав заходи, спрямовані на відшкодування заподіяної злочином як матеріальної, так і моральної шкоди. З урахуванням наведеного, колегія суддів висновки суду першої інстанції при призначенні покарання визнала належним чином обґрунтованими, а призначене покарання справедливим.