На Закарпатті у палаці XIX століття відкрили дитячий оздоровчий комплекс

13:02, 30 квітня 2009

У Закарпатській області відновлюють роботу стаціонарних дитячих оздоровчих комплексів. Від початку 2009 року у Тячівському районі запрацював один із них - "Берізка". Місцева влада коштом районного бюджету облаштувала комплекс в унікальній історичній будівлі, яка майже двадцять років пустувала. Про це ZAXID.NET повідомили у прес-службі Закарпатської ОДА.

Дитячий оздоровчий заклад "Берізка" з початку роботи вже прийняв майже 200 школярів із Тячівщини. Ідею створення закладу реалізувала минулоріч місцева влада - для цього депутати Тячівської райради виділили мільйон гривень.

"Комплекс влаштовано в унікальному приміщенні - колишньому графському палаці XIX століття, - розповідає керівник закладу Нінель Стойка. - У 80-х роках тут розміщувалася середня школа, але майже 20 років будівля пустувала.

Завдяки місцевій владі вдалося зробити чимало: кошти витрачено на капітальний ремонт будівлі, проведено благоустрій території. Минулого року перекрили дах, облаштували спортивні майданчики, спальні приміщення, проведено тепло- та водопостачання. В окремій будівлі - їдальня та ванні кімнати.

Табір працюватиме протягом цілого року. Тривалість оздоровчого періоду - 21 день. У кожній табірній зміні оздоровлюватиметься не менше 60 дітей віком від 7 до 16 років, зокрема діти пільгової категорії. Вартість перебування в таборі - 61 гривня на добу.

"Якщо діти відпочивають у таборі під час навчального періоду, то вони відвідують уроки у Вонігівській загальноосвітній школі, - каже керівник "Берізки". - За результатами навчання школярам видають табель успішності, де зафіксовано їхні досягнення".

У таборі з дітьми займаються педагоги - загалом 14 чоловік. Проводять різноманітні конкурси, влаштовують дискотеки. Щодо пізнавальної програми, то вихованці "Берізки" відвідують архітектуні пам’ятки Тячівщини - унікальні дерев’яні церкви, мають змогу побувати з екскурсіями у найкращих санаторіях району. У майбутньому планується в програму оздоровлення включити і курс лікування сірководневими термальними водами в оздоровчих закладах району.

"Є плани і щодо використання закинутих свого часу приміщень, зокрема величезних підвалів графського палацу, - розповідає Нінель Стойка. - Після ремонту тут можливо обладнати господарські блоки та спортивний і танцювальні зали. З цим нам пообіцяли допомогти представники обласної влади, які нещодавно побували у закладі".

Також "Берізці" невдовзі буде передано й комплект аудіо- та відеоапаратури. Про це також було домовлено під час зустрічі. Цьогоріч буде продовжено і ремонтні роботи, облаштовано огорожу та викладено плиткою пішохідні зони. Загалом, протягом 2009 року для оздоровчого комплексу райрада виділить 1,5 млн грн.