На Закарпатті відзначили день села Пушкіно

16:28, 8 червня 2010

На Закарпатті у Виноградівському районі відзначили день села Пушкіно. Цьогоріч свято збіглося з 211-річчям від дня народження російського поета Олександра Пушкіна. У святкових заходах з цієї нагоди взяли участь представники львівської інтелігенції, журналісти, гості з Виноградова та навколишніх сіл.

Як повідомив ZAXID.NET прес-секретар Російського культурного центру у Львові Олександр Катачин, на карті України можна відшукати лише три географічних назви, пов’язаних з ім’ям великого російського поета Олександра Пушкіна: дві в Криму і одна – на Закарпатті

“У жовтні 1926 року вісім верховинців з села Синевір прийшли у долину річки Тиса у пошуках місця, де можна було б зайнятися землеробством. Вони викупили ділянку ліса і почали рубати вікові дерева, викорчовувати пні, орати землю… Невдовзі перші 36 сімей заснували село, яке досить довго не мало власної назви. Але вже у 1937-у, коли відзначалося 100-річчя загибелі поета, старожили зібралися у хаті війта і після тривалих суперечок усі погодилися на назву Пушкіно. Так у далекому куточку Закарпаття, на території, що тоді належала Чехословаччині, виник населений пункт названий іменем поета. Поруч із місцевою школою у 1977 році встановлено пам’ятник О.С.Пушкіну», – зазначила вчитель-філолог, дослідник-краєзнавець та головний хранитель і опікун сільського музею Олександра Пушкіна Ганна Нірода.

Під час свята Генеральний Консул Росії у Львові Євген Гузєєв висловив вдячність закарпатцям за збереження пам’яті про великого поета та подарував шкільній бібліотеці словники, підручники, довідники та енциклопедії, а керівник Закарпатської філії Київського славістичного університету Людмила Несух та професор Валерій Провозін (він же – засновник музею поета при місцевій школі) подарували для експозиції унікальний експонат – збірку творів Пушкіна, видану у 1856 році.