На Закарпатті виникла загроза підтоплення житлових будинків

11:10, 23 січня 2009

Кардинальні зміни погодних умов на Закарпатті додали турботи місцевій владі та закарпатським рятувальникам. Ще кілька днів тому у Закарпатській області лютували морози, а вже сьогодні температура повітря тільки трохи не дотягувала до позначки у 10 градусів зі знаком плюс. Зміна температури повітря створила ідеальні умови до скресання криги, льодоходу, а у місцях, де річки мають звужене русло - до формування льодових заторів. Все це супроводжується великою кількістю опадів, які призводять до швидкоплинного підняття рівня річок. У деяких селах вода підтопила обійстя селян, - повідомили власкору ZAXID.NET в ЦП ГУ МНСУ в Закарпатській області.

22 січня на річці Синявка, яка протікає через село Клиновець Мукачівського району, утворилося два льодових затори, які призвели до тимчасового підтоплення 8 дворів. Завдяки оперативним діям місцевої влади та мукачівських рятувальників, один затор вдалося ліквідувати із застосуванням важкої техніки, а в іншому випадку - із залученням піротехнічної групи аварійно-рятувального загону спеціального призначення, яка "розчистила" шлях воді за допомогою вибухівки.

В райцентрі Міжгір’я льодохід на потічку Волівчик спричинив викид льодових мас на вулиці Лесі Українки, внаслідок чого по ній довелося тимчасово припинити проїзд. На місці події працює спецтехніка Міжгірського ВУЖКР та рятувальні підрозділи.

Вже ліквідовано льодові затори на річках Ріка, Майданка та Теребля, які призвели до підтоплення чотирьох дворогосподарств у селах Репинне, Новоселиця та Синевирська Поляна Міжгірського району.

У селах Угля та Тарасівка Тячівського району утворилися великі льодові затори на річці Терешулка (довжина затору близько 1 км) та потічкові Одарить (довжина затору 400 м.), які за умов подальшого потепління й різкого підйому води можуть призвести до підтоплення близько 40 житлових будинків. На місці події працює районна комісія ТЕБ і НС, вживаються заходи, аби у випадку необхідності здійснити термінове відселення мешканців у безпечне місце.

Із застосуванням спеціальної інженерної техніки для ліквідації заторів виникають проблеми через перезволоженість ґрунтів та крутизну схилів берегів річок.

На місці утворення заторів чергують мобільні групи підрозділів ГУ МНС України в Закарпатській області.