На Закарпатті вперше відбудеться Міжнародна конференція Ради Європи

13:16, 10 липня 2009

Міжнародний форум Ради Європи відбудеться на Закарпатті у вересні. Як відомо, сесія Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи, розглянувши ініційовану головою Закарпатської обласної ради Михайлом Кічковським пропозицію національної делегації України щодо сталого розвитку Карпат та інших гірських регіонів Європи, дала добро на підготовку відповідних резолюції та рекомендації з цього питання. Про це ZAXID.NET повідомили у прес-службі Закарпатської облради.

Згідно з регламентом роботи Конгресу, проекти таких важливих документів треба попередньо обговорити на найвищому рівні за участі провідних науковців, державних діячів, представників владних структур, громадськості. Тому українська делегація зініціювала проведення в Україні, у м. Ужгород 17-18 вересня ц. р. науково-практичної конференції „Сталий розвиток Карпат та інших гірських регіонів Європи”.

8 липня 2009 року в обласній раді він провів чергове засідання оргкомітету, на якому розглянуто хід підготовки до Міжнародної конференції „Сталий розвиток Карпат та інших гірський регіонів Європи”. Відкриваючи зібрання, Михайло Кічковський наголосив, що організація Міжнародної конференції вийшла на фінішну пряму. А тому він детально інформував присутніх, що вже вдалося здійснити з комплексу організаційних заходів.

До підготовки форуму вже долучилися Інститут регіональних досліджень, Інститут географії та Інститут екології Карпат НАН України, Ужгородський національний університет та інші науково-дослідні установи. Взяти участь у конференції уже зголосилось більше 50 науковців України та країн Карпатського регіону, ряд експертів Конгресу, які спеціалізуються з екологічних проблем та сталого розвитку гірських територій, члени національних делегацій Конгресу, керівники ряду центральних державних відомств, які відають питаннями захисту навколишнього середовища, водного та лісового господарств, сталого розвитку країн Карпатського регіону.

Передбачається також широка участь у цьому представницькому науковому форумі посадових осіб, керівників органів місцевого самоврядування та природоохоронних установ країн-членів Карпатського Єврорегіону. Адже можливості прикордонного співробітництва в питаннях збереження навколишнього середовища надзвичайно обсяжні. Але використовуються вони поки що сповна і не всі наявні важелі впливу на екологічний стан гірських територій задіяні на всю потужність. Конференція покликана і в даному аспекті проявити свою роль каталізатора в найкращому розумінні цього слова.

Михайло Кічковський, виходячи з практичних аспектів міжнародної конференції доручив керівникам названих управлінь Андрію Погорєлову, Володимиру Чіпаку, Валерію Мурзі, Ернесту Нусеру, а також начальнику управління регіонального розвитку, містобудування та архітектури Олександру Андялошій, спільно з представником МЗС України в Ужгороді Галиною Гороховською вияснити у своїх міністерствах, які угоди про співпрацю із зарубіжними партнерами готуються до підписання, можливості реалізації цього акту в процесі роботи міжнародного форуму. Учасники засідання оргкомітету по-діловому обговорили порядок проведення конференції. Адже цей захід покликаний якнайкраще і якнайширше презентувати Закарпаття в очах вітчизняних і зарубіжних гостей. Тому у програмі їх перебування в області передбачено ознайомлення із унікальними перлинами природи, самобутнім народним мистецтвом, культурою багатонаціональної родини Срібної Землі, життям територіальних громад і, звісно, тими екологічними проблемами, які можуть стати серйозною загрозою для природи не тільки нашого краю, але й для сусідніх країн, інших держав Європи. Їх вирішення потребує невідкладних об’єднаних зусиль європейської спільноти.