На Закарпатті зменшилася заготівля деревини

12:15, 28 березня 2009

27 березня у Закарпатській облдержадміністрації за участі голови Державного комітету лісового господарства України Миколи Тимошенка відбулася нарада, на якій ішлося про розвиток галузі в умовах кризи. Голова Державного комітету лісового господарства наголосив на тому, що лісова галузь залишається однією із найстабільнішою у країні, яка ефективно працює навіть в умовах кризи. Стратегічним завданням залишається стабільна робота підприємств галузі, пошук нових ринків збуту продукції, а також виконання поставлених завдань щодо поновлення лісового фонду та збільшення розміру лісових насаджень. Про це ZAXID.NET повідомили у прес-службі Закарпатської ОДА.

Присутніми на нараді також були голова обласної ради Михайло Кічковський, заступник голови облдержадміністрації Володимир Гоблик, начальник управління лісомисливського господарства Валерій Мурга, керівники держлісгоспів, фахівці управління екології та інші.

Характеризуючи розвиток галузі минулоріч, Валерій Мурга відзначив, що закарпатські лісівники спрацювали на позитив. Так, лісовідновлення виконано на 103%, держлісгоспами реалізовано продукції на 165,5 млн грн, що на 9% більше у порівнянні з попереднім періодом. Дещо зменшилася заготівля деревини - її минулого року заготовлено 95% до плану. За словами Валерія Мурги, передусім це пов’язано з тим, що з середини минулого року фіксується зниження попиту на продукцію, насамперед, у деревообробній та будівельній галузі.

Користуючись присутністю голови Держкомлісу, представники обласної влади та представники галузі висловили і низку пропозицій, прийняття яких допоможе вижити лісівникам у скрутний час. Так, під час наради запропоновано змінити діючий порядок щоквартальної реалізації деревини через біржові торги, адже це призводить до здорожчання продукції і виникнення великих залишків заготовленої деревини. Також область пропонує створити міжрайонні структури по видачі сертифікатів на походження деревини. Наразі за такими сертифікати лісівники змушені щоразу їздити до обласного центру. Також керівництво області пропонує підтримати клопотання щодо внесення змін до постанови Кабінету Міністрів "Про правила рубок головного користування в гірських лісах Карпат". Законодавчого врегулювання потребує і діяльність лісової охорони, адже досі не прийнято Положення про державну лісову охорону.