Поліцейському одного з відділів ГУ Нацполіції в Житомирській області та двом особам повідомлено про підозру за фактами катування, вчиненого за змовою групою осіб. Про це повідомили в Офісі генпрокурора у вівторок, 2 березня.
За даними слідства, у січні цього року в одному з районів Житомирщини двох юнаків, які йшли між населеними пунктами, зупинила група людей і одразу почала бити, примушуючи стояти на колінах.
«При цьому вони вимагали від хлопців зізнатися у викраденні автомобіля та повідомити про місце його перебування», – йдеться у повідомленні.
Через деякий час на місце на службовому авто приїхав патрульний, але він не допоміг жертвам, а приставив пістолет до голови одного з потерпілих, вимагаючи розповісти про авто. Після цього правоохоронець вдарив юнака ручкою пістолета по голові.
Тож поліцейському та ще двом фігурантам справи оголосили підозру за ч. 2 ст. 127 (Катування) Кримінального кодексу. Санкція передбачає позбавлення волі на строк від п'яти до десяти років.
Як інформує «Громадське», справа стосується 18-річного хлопця, якого правоохоронці, за даними слідства, побили та вимагали від нього зізнатися у крадіжці автомобіля.
Першим про побиття повідомив Денис Сєнік, керівник служби першої заступниці міністра закордонних справ Еміне Джапарової. Він зазначив, що йдеться про його 18-річного племінника Арсена. За його словами, під час прогулянки до нього та його друга почали чіплятися приблизно десять невідомих людей, які почали бити їх ногами та вимагати гроші. Крім того, зловмисники вимагали розповісти, де автомобіль «Мазда», який зник. Коли хлопці почали говорити про поліцію, один із нападників сказав, що він сам працівник поліції під прикриттям. Правоохоронець підійшов до Арсена, коли той був на землі, витягнув пістолет, звів курок, притулив зброю до чола й натиснув на гачок. Пістолет не був заряджений. Після цього поліцейський ударив Арсена пістолетом. На обурення хлопця інший поліцейський відповів ударом ноги в голову.
Він зазначив, що після цього до місця події приїхав ще один автомобіль поліції. Звідти вийшли двоє правоохоронців, які без пояснень забрали хлопців у місцевий відділок. Там від них вимагали зізнатися в крадіжці автомобіля, а прохання подзвонити батькам відхиляли протягом 4 годин. Хлопців відпустили лише о 02:30 ночі. О 3 годині їх повернули додому без будь-яких пояснень і вибачень, стверджував Сєнік.
До слова, автомобіль, зізнання у викраденні якого намагалися вибити з хлопця, знайшли того ж дня, коли він зник.
Як розповів Сєнік, наступного дня Арсен із батьками поїхав до поліції, щоб написати заяву та зняти побої. Однак і там, і в прокуратурі їм відмовили. Хлопцю довелося зробити це в місцевій лікарні, де його зустріли поліцейські. Вони повели Арсена на зустріч із прокуроркою, де вона постійно намагалася мінімізувати та пом’якшити дії поліції, а згодом видала йому незареєстровану копію протоколу, яка не мала печатки.