На зміну назв 27 вулиць у Луцьку треба щонайменше 230 тисяч гривень. Гроші знімуть із ремонту доріг чи будинків.
Депутат-«заукраїнець» Роман Романюк розповів, що вулиці перейменовувалися за кількома критеріями. По-перше, до списку вулиць, яким хочуть повернути історичні назви, увійшли: вулиця Бабушкіна, яка може стати Шпитальною, Горького – на П’ятницьку Гірку, та Колгоспна — її перетворять на Садову.
Частині вулиць комісія вирішила присвоїти назви, які, за словами Романюка, вказували б на місцеві топоніми чи важливі промислові об’єкти: вулицю Невського хочуть перейменувати на вулицю Цукрову (адже поряд — цукровий завод), вулицю Олега Кошового — на вулицю Балка (через місцеву назву міського району).
Решті вулиць рекомендують присвоїти назви на честь відомих українських діячів. Отже, вул. Баумана хочуть перейменувати на вул. Петра Маха (відомий волинський письменник і публіцист, почесний громадянин Луцька), вул. Земнухова — на вул. Князів Ружинських (відомий старовинний волинський князівський рід). Вул. Уляни Громової — на вул. Йосафата Кунцевича (український церковний діяч XVI століття, греко-католицький архієпископ, священномученик, що родом із Волині), вул. Краснодонців — на вул. Князів Острозьких (відомий старовинний волинський князівський рід), вул. Куйбишева — на вул. Олексія Шума (воєначальник УПА, керівник штабу ВО «Турів»), вул. Свердлова — на вул. Юрія Покальчука (письменник, перекладач, науковець, який виріс у Луцьку), вул. Фрунзе — на вул. Степана Кривенького (волинський композитор, автор пісні «Волинь моя»), вул. Щорса — на вул. Олександра Богачука (поет-пісняр, журналіст, жив і творив на Волині), вул. Панфілова — на вул. Архітектора Метельницького (волинський архітектор, який спроектував забудову 33-го кварталу Луцька), вул. Доватора — на вул. Християнську, вул. Кірова — на вул. Петра Болбочана (полковник армії УНР), вул. Котовського — на вул. Холодноярську (в пам’ять про Холодний Яр), вул. Орджонікідзе — на вул. Митрополита Андрея Шептицького, вул. Радгоспну — на вул. Григорія Гуляницького (полковник армії УНР), вул. Тухачевського — на вул. Андрія Марценюка (псевдонім Береза, командир УПА), вул. Лазо — на вул. Георгія Гонгадзе, вул. Тюленіна — на вул. Петра Могили, вул. Чкалова — на вул. Івана Кожедуба (український льотчик, тричі Герой Радянського Союзу).
Крім того, вул. Пархоменка змінять на Яблуневу, Радищева — на Срібну, а Пролетарську — на Рогову.
З приводу такої інновації думки лучан розділилися.
«Перейменування вулиць нікому не потрібне. Змінюється влада, змінюються політичні напрями, а підлаштовувати назви вулиць під кожну владу — це складно. По-перше, це створює багато незручностей для людей: зміна прописки, зміна документів — це ціла процедура. Міняється вулиця, а це зміна аншлагів, вартість одного аншлагу, тобто таблички на будинку, — 350 гривень, а в ідеалі вони повинні бути на кожній будівлі. ЖКП, скажімо, замість того, щоб кошти вкласти в ремонт дахів чи під’їздів, змушене буде витрачати немалі гроші на заміну аншлагів. Юридичним особам і підприємствам теж додасться мороки — доведеться переоформляти всю документацію, серед них і договори пере заключати», — розповів директор міського департаменту ЖКГ Іван Кубіцький.
До всього ж, якщо рішення комісії підтримають на сесії, то кошти для заміни табличок доведеться шукати департаменту ЖКГ. Імовірно, їх знімуть із інших статей: санітарії, ремонту доріг, будинків, ліфтів.
Відтак за підрахунками на перейменування 27 вулиць, - а це близько 655 будинків – потрібно буде як мінімум 230 тисяч гривень лише на одні аншлаги.
Також начальник відділу державної реєстрації фізичних та юридичних осіб Алла Грабко розповіла, що юридичні особи за внесення змін до установчих документів повинні будуть сплатити 51 гривню реєстраційного збору, фізичні особи — від 10 до 20 гривень за внесення змін у реєстр.