У суботу, 24 серпня, на вул. Польовій, 29, що на Знесінні у Львові, відбулась церемонія освячення пам’ятника Січовим стрільцям, які загинули у боях у 1918 році. Це вже третій пам’ятник пов'язаний із ЗУНР, який встановили у місті.
У 2018 році до 100-річчя ЗУНР Львівська міськрада та ЛОДА встановили два окремі пам’ятники, що супроводжувалось конфліктами. Тоді чиновники ЛОДА вирішили провести власний конкурс на проект пам'ятника без участі Львівської міськради. Момумент вирішили встановити в межах ділянки паркового саду клінічної лікарні Львівської залізниці, оскільки ця територія нібито належала не містові, а державній установі.
Відтак на вул. Городоцькій, 40 мерія встановила бронзову скульптуру лева, а на вул. Листопадового Чину ЛОДА відкрила свій пам’ятник. Він символізує політичну та військову сили, посеред яких зображений герб України у вигляді полум’я.
Пам’ятник Січовим стрільцям на Знесінні
Однак була ще ініціатива громадськості щодо відзначення ЗУНР. ГО «Відродження Знесіння» виступило з пропозицією збудувати ще один пам’ятний знак на вул. Польовій, 29. Їх підтримав тодішній голова ЛОДА Олег Синютка.
І сьогодні, 24 серпня, на Знесінні офіційно відкрили пам’ятник Січовим стрільцям, які загинули, обороняючи північні околиці Львова у 1918 році. Про його відкриття повідомили на сайті ЛОДА.
«Січові стрільці – це ті Герої, які у серці кожного з нас займають особливе місце. На жаль, не у всіх містах знають про них. Наш обов’язок – розповісти співгромадянам, хто ці Герої. Тішить, що сьогодні тут представники різних поколінь. Батьки, які сьогодні привели сюди своїх дітей, ви - великі молодці. Бо лише своїм прикладом, продовжуючи українські традиції, ви дозволяєте пам’яті Січових стрільців існувати. Допоки є пам'ять про людину – людина жива. Кожного дня ми повинні пам’ятати цих Героїв», - сказав під час відкриття голова ЛОДА Маркіян Мальський.
Цікаво й те, що у Львові є ще один пам'ятний знак на честь ЗУНР – камінь, на якому написано: «На цій площі буде споруджено пам'ятник Західно-Українській Народній Республіці та Українській Галицькій Армії». Його встановили на пл. Петрушевича після того, як звідти у 1992 році демонтували пам'ятник радянському письменнику-памфлетисту Ярославу Галану.