Близькі до президента Дональда Трампа співробітники Білого дому таємно опрацьовують схему передачі влади кандидату в президенти Джо Байдену в разі його перемоги на загальних виборах. Про це повідомляє телеканал СNN з посиланням на власні джерела.
За їхніми даними, керівник апарату співробітників Білого дому Марк Медоуз і помічник Трампа, який відповідає за політичну координацію в резиденції, Крістофер Ліддел вже кілька місяців таємно співпрацюють з виборчим штабом Байдена. Вони допомагають зробити процес передачі справ максимально безболісним для державного апарату.
У свою чергу, представники Байдена готуються до найгіршого сценарію подій, з огляду на неодноразові заяви Трампа про готовність оскаржити результати голосування, якщо вони складуться не на його користь.
За даними джерел телекомпанії, перехідна команда Байдена вже налічує не менше 150 осіб і в разі перемоги демократа на виборах збільшиться до 300 до моменту інавгурації нового президента США.
У сферу їхньої компетенції входять кадрові перестановки в складі уряду, формування списків кандидатів на ті чи інші посади, а також підготовка проектів перших президентських указів Байдена після вступу на посаду.
Як зазначає СNN, Байден добре обізнаний про цю роботу, але не збирається приймати ніяких серйозних кадрових рішень, поки не переконається точно в результаті виборів.
Ситуація з президентськими виборами в США
Президентські вибори у США відбудуться 3 листопада. Але понад 80 мільйонів американців вже достроково проголосували на виборах, що є абсолютним рекордом для США.
Експерти прогнозують, що явка легко перевищить 138 мільйонів виборців, які проголосували на президентських виборах 2016 року, і на яких переміг Трамп.
За одним із прогнозів, така висока активність виборців може призвести до того, що на цих виборах проголосують близько 150 мільйонів, що становить 65% від загальної кількості тих, хто має право голосу. Це найвищий показник з 1908 року.
Результати соціологічних опитувань свідчать про те, що загалом демократ Джо Байден випереджає чинного президента.
Але у виборчій системі США результати спочатку рахують на рівні штату. За системою колегії вибірників, кожен штат отримує кількість голосів пропорційно до кількості населення. Загалом колегія вибірників налічує 538 голосів, тому для перемоги кандидату потрібно набрати 270.
Кілька штатів класифікують як «хиткі», тобто там кандидати мають приблизно рівні шанси.