Наближений до Януковича олігарх відмив майже ₴4,5 млрд на страхових угодах, - СБУ

12:18, 15 червня 2017

Співробітники Служби безпеки України у рамках заходів із захисту об’єктів критичної інфраструктури у фінансово-банківській сфері припинили масштабну фінансову оборудку з фіктивним страхуванням бізнес-активів олігарха, наближеного до Віктора Януковича. Про це у четвер, 15 червня, повідомили у прес-службі відомства.

Як зазначається, оперативники СБУ під процесуальним керівництвом прокуратури викрили механізм виведення в «тінь» коштів великої групи компаній через фіктивне страхування ризиків. Правоохоронці встановили, що топ-менеджмент комерційної структури для мінімізації податків грошей укладав фіктивні страхові угоди з підконтрольними компаніями. За попередніми оцінками, через оборудку ділки «відмили» майже 4,5 млрд грн.

Співробітники спецслужби спільно з поліцією також заблокували у Києві та Полтаві діяльність двох кол-центрів, які в інтересах зловмисників приймали заявки на викуп страхових зобов’язань за заниженою вартістю. За 10-20% від реальної суми зловмисники скуповували договори страхування фізичних осіб у штучно доведених до банкрутства підконтрольних структурах. Згідно із законодавством зобов’язання збанкрутілих страхових компаній підлягають стовідсотковому відшкодуванню.

Під час проведення слідчих дій співробітники СБУ задокументували порушення страховиками дотримання вимог чинного законодавства у сфері надання фінансових послуг. За матеріалами розслідування Національна комісія фінансових послуг винесла кілька рішень про скасування страховим компаніям ліцензій та накладання адміністративних штрафів.

Під час обшуків в офісах комерційних структур правоохоронці вилучили документацію, яка доводить проведення протиправних оборудок з фінансовими ресурсами, зокрема через страхові компанії, що перебувають протягом тривалого часу в процедурі ліквідації. У зловмисників також виявили комп’ютерну техніку та серверне обладнання з доказами нелегальної діяльності, печатки і штампи юридичних осіб, незаповнені бланки фіктивних структур з підписами та печатками.

Нагадаємо, раніше податківці виявили конвертаційний центр через який за два роки зловмисники вивели 3 млрд грн.