НАБУ і САП повідомили про підозру нардепу Дмитру Ісаєнку

Народного депутата підозрюють в спробі незаконного заволодіння землею

17:44, 10 березня 2023

Національне антикорупційне бюро (НАБУ) та Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) повідомили про підозру народному депутату України від забороненої партії ОПЗЖ, парламентської групи «Відновлення України» Дмитру Ісаєнку у спробі незаконно заволодіти землею та майном Державного будівельного комбінату. Про це у п’ятницю, 10 березня, повідомили у прес-службах антикорупційних органів.

«За дорученням керівника САП прокурор та детективи НАБУ повідомили про підозру чинному народному депутату України за фактом організації замаху на зловживання службовим становищем з метою незаконного отримання під забудову земельної ділянки, що належить державі і перебуває в постійному користуванні державного підприємства ДП "Державний будівельний комбінат" апарату Верховної ради», – йдеться в повідомленні прес-служби САП.

Слідчі повідомили нардепу про підозру одразу за кількома статтями: за ч. 3 ст. 27, ч. 3 ст. 15, ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 364 ККУ.

У повідомленні не вказується прізвище нардепа, проте, як повідомив журналіст Олег Новіков, йдеться про нардепа Дмитра Ісаєнка.

За даними слідства, на початку 2020 року у нардепа виник план заволодіти ділянкою, на якій розташовувався «Держбудкомбінат», аби надалі побудувати там житловий комплекс. Для цього він вступив у змову з працівниками ДП та тодішнім заступником керівника Апарату ВРУ, до сфери управління якого входило згадане держпідприємство.

Також детективи НАБУ оприлюднили частину аудіозаписів у справі. У ньому згадується співрозмовник «Дмитро Валерійович», що збігається з ім'ям та по-батькові нардепа Ісаєнка, зазначає «Слово і діло».

Екс-директор ДП всупереч закону і без погодження парламенту провів аукціон для укладення інвестиційного договору на забудову земельної ділянки. У ньому перемогла підконтрольна нардепу-організатору схеми компанія. В укладеному інвестиційному договорі розмір пайової участі держпідприємства визначили у сумі близько 300 млн грн. Натомість як встановили НАБУ і САП, реальна вартість ділянки й майна становила понад 525 млн грн.

Згодом підозрювані планували знести будівлі й знищити майно комбінату нібито через їх застарілість і несправність, а також скоротити працівників держпідприємства. Їхнім планам завадив накладений у серпні 2021 року за клопотанням НАБУ і САП арешт на земельну ділянку. Завдяки цьому її забудові вдалося запобігти.

55-річний Дмитро Ісаєнко став депутатом Верховної Ради у 2019 році від партії ОПЗЖ, був секретарем комітету ВР із питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та самоврядування. Був одним із співавторів скандального закону про містобудування №5655. З 2015 року й донині є президентом Конфедерації будівельників України.

Дмитро Ісаєнко також є одним із співавторів скандального законопроекту №5655 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування сфери містобудівної діяльності». Насправді ж Ісаєнка називають «неформальним автором» цього документа.

Законопроект викликав негативні відгуки в Асоціації міст України. Мери міст неодноразово закликали депутатів допрацювати законопроект, адже, на їхню думку, він порушуватиме права як власників земельних ділянок, так і жителів громад.

Рух ЧЕСНО, Центр протидії корупції, De jure та низка інших ГО та ЗМІ, Асоціація міст України раніше вийшли з заявою, де наголосили на тому, що цей законопроект треба відтермінувати, оскільки його ухвалення на правила відбудови України не матимуть вплив ні громадяни, ні місцеве самоврядування.