Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) оприлюднило 4 квітня фрагменти розсекречених матеріалів негласних слідчих дій, проведених у робочому кабінеті заступника генерального прокурора, керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назара Холодницького.
На такий крок у відомстві пішли «з огляду на суспільний резонанс та з метою надання громадськості достовірної інформації про участь НАБУ у розслідуванні», йдеться в повідомленні агентства у Facebook.
«Наголошуємо, що вказані слідчі дії здійснювали на підставі ухвали слідчого судді, в межах розслідування кримінального провадження, зареєстрованого Генеральною прокуратурою України», – вказують у НАБУ.
«В результаті, на переконання НАБУ, були встановлені факти, які можуть свідчити про наявність в діях керівника САП ознак кримінальних та дисциплінарних порушень. Зокрема, йдеться про можливе підбурювання свідків до давання неправдивих показань, розголошення відомостей досудового розслідування особам, які не мають відношення до відповідного кримінального провадження», – повідомили в антикорупційному бюро.
Зокрема, оприлюднені фрагменти перемовин Назара Холодницького стосуються кримінальних проваджень щодо народного депутата від «Народного фронту» Георгія Логвинського, міського голови Одеси Генадія Труханова, колишньої голови НАЗК Наталі Корчак, власника агрохолдинку UkrLandFarming, мільярдера Олега Бахматюка та помічника голови «Радикальної партії Олега Ляшка».
«Громадське» повідомляє, що, згідно зі скаргою на Холодницького, поданою до кваліфікаційно-дисциплінарної комісії генпрокуратури, 9 лютого народний депутат Логвинський прийшов до кабінету Холодницького й запитав, що той збирається робити із цими кримінальними справами. Холодницький відповів, що «повністю контролює ситуацію» і завчасно повідомить Логвинського, коли детективи проводитимуть слідчі дії.
Приблизно за годину після зустрічі Холодницький викликав старшого прокурора Сергія Козачину, який розслідує ці провадження. Козачина сказав, що збирається оголошувати підозру Логвинському у вчиненні корупційних злочинів. Холодницький на це відповів, що у справі «присутній політичний момент», оскільки Логвинського підтримують нардепи Мустафа Джемілєв і Рефат Чубаров, а також увесь склад Європейського суду з прав людини, суддею якого вже вісім років є дружина Логвинського. Тож, Холодницький заявив, що «не хоче з ними сваритися».
У цій розмові, йдеться у скарзі, Холодницький розповідав про авторитет Логвинського в Парламентській асамблеї ради Європи, Кнесеті та посольстві Держави Ізраїль, «впливовість євреїв у світі, і що він не хоче собі ворогів серед них, уживаючи водночас численні антисемітські висловлювання та нецензурні вирази».
Окрім того, детективи НАБУ зафіксували перемовини голови САП щодо справи Геннадія Труханова та його оточення. Повідомляється, що 7 лютого Холодницький викликав до кабінету свого заступника Володимира Кривенка, де згодом вони обговорювали справу Труханова. Під час розмови Холодницький нібито наказав Кривенку не проводити активні слідчі дії щодо певних фігурантів цієї справи.
Насамкінець Холодницький нібито наказав заступнику не притягати Труханова до кримінальної відповідальності й спотворити зміст документів у цій справі.
У день затримання Геннадія Труханова й іншого фігуранта Павла Вугельмана, Холодницький усіляко намагався зробити так, щоб їх якнайшвидше привезли до суду й обрали запобіжні заходи, упевнені в НАБУ.
Як писав ZAXID.NET, керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький 3 квітня дав свідчення на допиті в Генпрокуратурі. Перед допитом він заявив, що клопотатиме про відсторонення від посади на час проведення розслідування.
30 березня ГПУ і НАБУ направили до комісії прокурорів дисциплінарні скарги про вчинення керівником Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назаром Холодницьким дисциплінарних проступків.