Посольство США в Україні у співпраці з Федеральним бюро розслідувань (ФБР) передало Національному антикорупційному бюро України (НАБУ) обладнання та комп'ютери на суму $500 тис.
Як ідеться у повідомленні на сторінці Посольства США у Facebook, опублікованому у п’ятницю, 6 травня, 5 травня посол Джеффрі Пайєтт відвідав НАБУ та зустрівся з директором бюро Артемом Ситником, його першим заступником та іншими працівниками, у тому числі детективами та аналітиками.
Там повідомили, щщо у квітні Відділ з правоохоронних питань (INL) Посольства США у співпраці з ФБР передав НАБУ в дарунок обладнання для оцифрування паперових документів, комп’ютери, програмне забезпечення на $500 тис., яким ФБР особисто користується для розслідування корупції та інших складних справ. А у березні, завдяки фінансуванню INL, до роботи НАБУ був залучений агент ФБР, основне завдання якого полягає у встановленні сканерів. Він також ділиться з детективами найкращими практиками ФБР в розслідуванні корупції та інших складних справ.
Пайєтт повідомив, що Відділ з правоохоронних питань профінансує спільні навчання офіцерів Спеціального підрозділу швидкого реагування США (SWAT) разом з офіцерами з тактичних операцій НАБУ з питань проведення арештів з високим ступенем ризику і тактичних правоохоронних операцій. У цьому контексті в повідомленні наголошується, що уряд США прагне підтримувати НАБУ в зусиллях побороти корупційні схеми в державному секторі, які підривають потенціал України.
З 2015 року Відділ з правоохоронних питань Посольства США співпрацює з НАБУ, щоб забезпечити прозорий, на конкурентній основі, процес відбору детективів, аналітиків та інших членів команди бюро. Також з минулого року відділ INL профінансував базові п’ятитижневі тренінги для 70 детективів, проведені Центром протидії корупції.
Крім того, за фінансової підтримки INL Офіс закордонної підтримки прокуратури (OPDAT) провів два майстер-класи для детективів НАБУ по темі міжнародної співпраці. Цього року Відділ з правоохоронних питань профінансував поїздки і супровід детективів бюро на однотижневі курси Міжнародної правоохоронної академії (ILEA) в Будапешті, присвячені розслідуванням корупції і притягненням до відповідальності за корупцію.