НАБУ показало, як і куди витрачались державні кошти у «справі Мартиненка»

15:23, 21 квітня 2017

Провадження щодо завдання збитків «Східного Гірничо-Збагачувального Комбінату» («СхідГЗК») є абсолютним рекордсменом за обсягом комунікації з компетентними органами інших країн серед усіх проваджень, розслідуваних НАБУ. Про це йдеться у повідомленні прес-служби антикорупційного бюро.

Як зазначають, від початку розслідування (у грудні 2015 року), детективи НАБУ скерували 16 запитів до 8 країн про міжнародну правову допомогу. «Інформація, отримана від компетентних органів інших держав, допомогла детективам НАБУ не тільки дослідити усі деталі корупційної схеми, а й встановити, на що саме особи, підозрювані в завданні збитків «СхідГЗК», витрачали вкрадені в держави кошти», - йдеться у повідомленні.

Як встановило слідство, з-поміж іншого, кошти витрачались на оренду нерухомості в країнах ЄС для потреб членів родини підозрюваних, сплату медичних послуг, та послуг адвокатів із захисту підозрюваного в іншій кримінальні справі, яку щодо нього відкрила прокуратура Швейцарії.

Нагадаємо, у четвер, 20 квітня детективи НАБУ та прокурори САП затримали двох осіб - екс-голову комітету парламенту з питань паливно-енергетичного комплексу Микола Мартиненка та одного його спільника Миколу Щурікова - за підозрою у скоєнні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 255 (Створення злочинної організації) та ч. 5 ст. 191 (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) КК України, через які ДП «СхідГЗК» завдано збитків на суму $17,28 млн.

Сам Мартиненко заявив, що звинувачення проти нього сфальсифіковано за вказівкою директора НАБУ Артема Ситника з метою піару і відволікання уваги від провалів бюро. Запобіжний захід Мартиненку обиратиме Солом'янський районний суд Києва.

Нагадаємо, того ж дня у цій справі також затримали екс-посадовця ОПЗ Сергія Перелому.

Раніше також повідомлялося, що САП просить суд взяти екс-нардепа Миколу Мартиненка під варту на 60 діб, з альтернативою застави в 300 млн грн.