НАБУ попередило про високу ймовірність збитків держави у справі «ПриватБанку»

16:25, 20 серпня 2017

Голова Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) Артем Ситник заявив, що у справі про можливу розтрату коштів «ПриватБанку» є ризик завдання державі великих збитків у зв'язку з невиконанням двома колишніми найбільшими акціонерами Ігорем Коломойським і Геннадієм Боголюбовим взятих на себе зобов'язань. Про це він сказав в інтерв'ю «Радіо свобода».

Як зазначається, через велику небезпеку завдання збитків державі справа «ПриватБанку» наразі знаходиться на особливому контролі. Артем Ситник повідомив, що акціонери банку досі не виконали своїх зобов'язань - не перекрили кредитний портфель, який фактично був мертвим, фіктивним. Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов - це два акціонери, які брали на себе письмові зобов'язання, мали все зробити до 1 липня і не зробили.

«Я думаю, що буде вирішальна стадія цієї справи у вересні, коли сторона захисту подаватиме позови на НАБУ. Тобто у цій справі, я думаю, буде найбільше протистояння», - анонсував директор НАБУ.

За його словами, щодо Національного банку України розслідується доволі велика кількість справ, і справа про можливу розтрату коштів «ПриватБанку» є однією з них. Щодо інших справ, то це справи, пов'язані з рефінансуванням, ліквідацією банків і подальшим виведенням коштів з банків в офшорні зони через австрійські банки, справи щодо «Діамантбанку» і «ПриватБанку» на предмет причетності до злочинів співробітників НБУ. Усі ці справи, каже Ситник, є дуже об'ємні і розслідування щодо них поки що триває.

Як відомо, 18 грудня 2016 року уряд за пропозицією НБУ і акціонерів «ПриватБанку», найбільшими з яких на той момент були Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов, ухвалив рішення про націоналізацію найбільшої на українському ринку фінустанови. Держава отримала 100% в його капіталі. Згодом «ПриватБанк» було докапіталізовано на суму 116,8 млрд грн.

Наприкінці червня Кабмін на підставі висновків незалежного аудитора Ernst&Young вирішив докапіталізувати «ПриватБанк» ще на 38,565 млрд грн для виконання ним економічних нормативів.

Як розповів 4 липня діючий тоді глава правління «ПриватБанку» Олександр Шлапак, його банк за допомогою аудитора встановив системні порушення з боку колишнього менеджменту банку під час видання позик на 133 млрд грн і під час їх обслуговування і направив ці матеріали в Генеральну прокуратуру.