НАБУ: П'ять фігурантів «газової справи Онищенка» пішли на угоду зі слідством

Одним з них є директор біржі «Львівська універсальна»

19:13, 25 серпня 2016

Два з трьох договорів між ПАТ «Укргазвидобування» і двома фірмами - учасницями «газової схеми Онищенка» (ТОВ «Надра Геоцентр» і ТОВ «Фірма "ХАС"») розірвані, а п'ять фігурантів цієї «газової справи» погодилися на угоду зі слідством. Про це повідомляє прес-служба Національного антикорупційного бюро (НАБУ).

«Станом на кінець серпня завдяки напрацюванням детективів НАБУ і участі прокурорів САП в господарських спорах, розірвані два з трьох договорів про спільну інвестиційну і виробничу діяльність між ПАТ «Укргазвидобування» і двома фірмами-учасницями так званої «газової схеми Онищенко». Згідно з даними договорів, видобутий газ шляхом проведення фіктивних аукціонів продавався за заниженими цінами підконтрольним фірмам-посередникам, які згодом перепродували його промисловим споживачам за ринковими цінами», - йдеться в повідомленні прес-служби НАБУ.

Крім того, п'ять фігурантів справи визнали себе винними і погодилися на угоду зі слідством. Серед них - директор біржі «Львівська універсальна», директор товарної біржі «Центр» і брокер однієї з бірж, які організовували фіктивні аукціони з продажу газу на користь фірм, підконтрольних народному депутатові Олександру Онищенко. Також угоду зі слідством уклали куратор і відповідальнп за створення фіктивних підприємств особа, через яких виводилися кошти від перепродажу газу.

Директор НАБУ Артем Ситник з приводу цього заявив: «Завдання Національного антикорупційного бюро України - не тільки викрити корупціонерів, а й знищити корупційні схеми, які завдавали збитків державі. Яскравим прикладом такої діяльності новостворених антикорупційних органів - НАБУ і САП - є виявлення і знищення так званої "газової схеми Олександра Онищенка"».

За його словами, НАБУ намагається активно використовувати сучасний механізм угоди зі слідством в тих випадках, де це дозволяє чинне українське законодавство.

«В даному випадку підозрювані активно співпрацювали зі слідством, дали цінні викривальні показання щодо організаторів злочину, а інкриміновані їм статті дозволяли укласти угоду з прокурором. При цьому питання законодавчого врегулювання механізму угоди зі слідством в корупційних правопорушеннях, підслідних НАБУ, не втрачає своєї актуальності», - пояснив Ситник.

Нагадаємо, 15 червня, співробітники НАБУ провели обшук в офісі Олександра Онищенка. За інформацією бюро, обшуки відбувалися за адресами фірм, що фігурують у розслідуванні з приводу реалізації природного газу за заниженою ціною за договорами спільної діяльності з «Укргазвидобуванням». За даними НАБУ, сума, що фігурує у цій справі, – 3 млрд грн. Онищенко називає звинувачення проти нього фіктивними.

5 липня Верховна Рада надала згоду на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання й арешт Онищенка. Тоді депутата в залі засідань Верховної Ради не було. Пізніше того ж дня Онищенко заявив, що перебуває в Австрії.

27 липня генеральний прокурор України підписав повідомлення про підозру Онищенку.

29 липня Онищенко заявляв, що перебуває в Лондоні і попросив там політичного притулку. За словами депутата, там він із участю авторитетної міжнародної юридичної компанії готовий проходити всі належні юридичні процедури, щоб довести свою невинуватість.